אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיילות באירופלוט, שהופלו לרעה כי הן "זקנות, שמנות ומכוערות", הפסידו בביהמ"ש צילום: רויטרס

דיילות באירופלוט, שהופלו לרעה כי הן "זקנות, שמנות ומכוערות", הפסידו בביהמ"ש

הדיילות טענו כי חברת התעופה הרוסית העבירה אותן מטיסות בינלאומית לטיסות פנים, שבהן השכר נמוך יותר, וזאת בשל המראה והגיל שלהן. "הבוס שלי הסתכל בתמונה שלי ואמר שבגלל החזה הגדול שלי אני צריכה ללבוש חזיית ספורט", סיפרה אחת מהתובעות

23.04.2017, 15:23 | שירות כלכליסט
קבוצה של דיילות שטענו כי הופלו לרעה לאחר שהוגדרו כ"זקנות, שמנות ומכוערות" על ידי חברת התעופה הלאומית של רוסיה, אירופלוט , הפסידו בתביעה שהגישו נגד המעסיק שלהן לשעבר.

בית המשפט במוסקבה דחה בשבוע שעבר את התביעה שהגישה הדיילת לשעבר אירינה אירוסלימסקיה נגד אירופלוט. היא הודיעה כי תגיש ערעור, ובמקביל דיילת נוספת, יבגניה מגורינה הכריזה כי תגיש תביעה נוספת.

הטענה העיקרית היא שחברת התעופה העבירה אותן מטיסות בינלאומית לטיסות פנים, שבהן השכר נמוך יותר, וזאת בשל המראה והגיל שלהן. באירופלוט הכחישו את ההאשמות.

דיילות בחברת התעופה האירופלוט, צילום: רויטרס דיילות בחברת התעופה האירופלוט | צילום: רויטרס דיילות בחברת התעופה האירופלוט, צילום: רויטרס

מגורינה סיפרה בשנה שעברה לתחנת הרדיו הרוסית ליברטי, כי הדיילות נדרשו להצטלם ונמדדו מידות הגוף שלהן. החברה טוענת שהסיבה לכך היא מדידות לקראת השקת מדים חדשים. אולם, לדבריה, לאחר מכן, היא לא הוקצתה יותר לשירות בטיסות בינלאומיות, וזאת מכיוון שמידת הבגדים שה הייתה גדולה מדי. "כשהבוס שלי הסתכל בתמונה שלי, הוא אמר שהלחיים שלי גדולות מדי לטיסות בינלאומיות, ובגלל החזה הגדול שלי אני צריכה ללבוש חזיית ספורט. בצורה כזו הוא הסביר לי את החוקים החדשים".

אירוסלימסקיה (45) תבעה מהחברה פיצוים של מיליון רובל (17,750 דולר). מידת הבגדים שלה היא XL. היא טענה שהחברה העבירה אותה לשירות בטיסות פנים, ובכך נפגעה ההכנסה שלה, ושחוקי החברה מחייבים את דיילות להיות 1.60 מטרים לפחות, ושמידת הבגדים שלהן לא תעלה על לארג'.

על פי התביעה שהוגשה, בכיר בחברה אף טען כי כל קילוגרם עודף של הדיילות עולה 800 רובל נוספים שהחברה צריכה להוציא על דלק בשנה. הוא טען עוד כי לפי סקר שערכו בחברה, הנוסעים מעדיפים דיילות מצודדות מראה, ומאמינים שחברת התעופה יכולה להטיל הגבלות על המשקל ומידת הבגדים של הדיילות. טופס המועמדות לתפקיד דיילות, דורש פירוט של גובה, משקל ומידת בגדים של הדיילות הפוטנציאליות.

"צוות המטוס היא הפנים של החברה. הצוות של חברת תעופה לאומית הוא כרטיס הביקור של המדינה. ההתנהגות והשירותיות שלהם יוצרת את הרושם הראשוני והגישה כלפי רוסיה", נמסר מאירופלוט. עם זאת, בחברה הכחישו כי העבירו דיילות מבוגרות יותר לטיסות פנים. אם כי, הם לא התייחסו לענייני משקל. "ביקורת בונה בנוגע להופעה, ציות לקוד הלבוש, איפור וכן הלאה, יכולה להיות חלק מההכשרה הרגילה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות