אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי החג: חברות הנדל"ן גייסו 850 מיליון שקל במניות ואג"ח

אחרי החג: חברות הנדל"ן גייסו 850 מיליון שקל במניות ואג"ח

חברות הנדל"ן הנסחרות בבורסה המקומית, אלוני חץ, נכסים ובניין והכשרת הישוב, זכו לביקושי יתר מצד המשקיעים

23.04.2017, 16:03 | אורן פרוינד

אחרי חופשת חג הפסח חברות הנדל"ן חזרו לגייס כסף בשוק ההון המקומי. שלוש החברות אלוני חץ, נכסים ובנין והכשרת הישוב, גייסו בימים האחרונים כ-850 מיליון שקל באג"ח ומניות.

קראו עוד בכלכליסט

אלוני חץ, קבוצת הנדל"ן הישראלית שבשליטת נתן חץ ומשפחת ורטהיים, ביצעה את הגיוס שלה באמצעות הנפקת מניות וכתבי אופציה. אלוני חץ ביקשה לגייס רק 200 מיליון שקל במניות אולם זכתה לביקושים של 366 מיליון שקל ומשכך הגדילה את הגיוס בשלב המוסדי ל-325 מיליון שקל. בעלי השליטה, חץ וורטהיים, השתתפו בהנפקה והזרימו 19.5 מיליון שקל מתוכה. את הגיוס הובילה חברת ווליו בייס חיתום.

חברה נוספת שביצעה גיוס היא נכסים ובניין, חברת הנדל"ן מקבוצת אי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין, שגייסה 446 מיליון שקל באמצעות הרחבה של סדרה ט' (סדרה שקלית). החברה ביקשה לגייס כ-300 מיליון שקל בשלב המוסדי והציבורי ביחד אולם בפועל התקבלו כבר בשלב המוסדי ביקושים של כ-1.2 מיליארד שקל ולכן הגדילה את הגיוס. במסגרת הגיוס הרחיבה החברה את סדרה ט', בעלת מח"מ של כ-6.1 שנים, העומדת לפירעון בין השנים 2018-2029, בסכום של 446 מיליון שקל. התשואה השקלית שנקבעה בשלב המוסדי עומדת על 3.58%. את הגיוס הובילה חברת אפסילון חיתום.

הכשרת הישוב שבשליטת משפחת נמרודי ביצעה הנפקת אג"ח וזכתה לביקושי יתר בשלב המוסדי בהיקף של כ-390 מיליון שקל שמותכם גייסה במסגרתו כ-76 מיליון שקל. מרכז האג"ח בוצע להרחבת סדרת אג"ח קיימת (סדרה 20) והוא ננעל בריבית של 2.8%. את ההנפקה הוביל קונסורציום חתמים בראשות פועלים אי.בי.אי, רוסאריו חיתום, איפקס חיתום, דיסקונט חיתום, ברק קפיטל, אפסילון חיתום, ענבר הנפקות, אגוז הנפקות וא.ס. ברטמן השקעות.

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות