אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיימה השביתה של עובדי תדיראן מערכות שהחלה הבוקר צילום: אוראל כהן

הסתיימה השביתה של עובדי תדיראן מערכות שהחלה הבוקר

הנהלת החברה התחייבה בפני ועד העובדים לבטל את הצעדים החד-צדדיים למיזוג המפעל הביטחוני עם אלישרא. סכסוך העבודה יבוטל וייושמו הסכמי העבודה שהושגו בעבר

23.04.2017, 18:36 | אסנת ניר

שביתת עובדי מפעל התעשייה הביטחונית במד ול"א קרקעי (לשעבר תדיראן מערכות) מקבוצת אלביט מערכות, שהחלה היום (א') בבוקר, הופסקה, בעקבות הסכמות בעל פה בין ועד העובדים להנהלה. במסגרת ההסכמות, התחייבה ההנהלה לבטל את כל הצעדים החד-צדדיים למיזוג החברה עם אלישרא. עקב כך, יבוטל סכסוך העבודה בחברה וייושמו הסכמי העבודה שהושגו בעבר.

קראו עוד בכלכליסט

"נחתם הסכם מצוין שיאפשר להציל את החברה והמפעל שהם הבית שלנו", אומר יו"ר ועד עובדי תדיראן מערכות, סטריאן פינקל. "כרגע, אחרי החתימה על ההסכם, ניקינו את השולחן ואנחנו מוכנים לדבר על מיזוג בין המפעלים על בסיס הסכמה הדדית ובשקיפות מלאה. אני מודה ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן וליו"ר הסתדרות החשמל המתכת והאלקטרוניקה, גבי אסרף, שבזכותם נחתם ההסכם. כולי תקווה שנמשיך בעבודה סדירה ופורייה ובמשא ומתן מכובד".

נשיא אלביט מערכות, בצלאל מכליס, צילום: אוראל כהן נשיא אלביט מערכות, בצלאל מכליס | צילום: אוראל כהן נשיא אלביט מערכות, בצלאל מכליס, צילום: אוראל כהן

המשא ומתן בין הנהלת אלישרא לעובדי תדיראן נמשך כבר למעלה מארבע שנים, והתפוצץ מחדש לפני כשלושה שבועות, כשההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה לאחר שההנהלה החלה לבצע פעולות חד-צדדיות למיזוגו עם החברה בעלת השליטה, אלישרא מקבוצת אלביט. הבוקר, כאמור, עלו הצעדים מדרגה, כאשר העובדים השביתו את כל העבודה במפעל, לאחר שכבר ביום רביעי האחרון חסמו את הכניסה לספקים.

מפעל במד ול"א קרקעי נמצא בחולון ומעסיק כ-260 עובדים. שם וגם באלישרא מפתחים מוצרים בתחום הלוחמה האלקטרונית וציוד אלקטרוני אחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות