אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרעי תוקף את בג"ץ: הזדרז לפרסם פסק הדין אחרי שהחלטתי לאסור את פתיחת המרכולים צילום: דוברות הכנסת

דרעי תוקף את בג"ץ: הזדרז לפרסם פסק הדין אחרי שהחלטתי לאסור את פתיחת המרכולים

שר הפנים גם הבהיר שהוא מצפה שבג"ץ יקיים דיון נוסף לגבי ההחלטה בהרכב מורחב, כיוון ש"מדובר בהחלטה חשובה, ערכית וחשובה ביותר". משרד המשפטים: דרעי היה אמור להחליט עד לפני חודש

23.04.2017, 18:48 | שחר אילן

שר הפנים אריה דרעי תקף בישיבת הממשלה היום בחריפות את בית המשפט העליון בנושא חוק השבת. דרעי אמר ש"בג"ץ המתין שנים להחלטת שר הפנים, ולאחר שקיבלתי החלטה הזדרזו לפרסם החלטה". מקור המקורב לדרעי אמר בעניין זה ש"דרעי העלה תמיהה. מותר לו להביע תמיהה".

קראו עוד בכלכליסט

דרעי גם הבהיר בממשלה שהוא מצפה שבג"ץ יקיים בהחלטה דיון נוסף בהרכב מורחב, כיוון ש"מדובר בהחלטה חשובה, ערכית וחשובה ביותר". היועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדלבליט, כבר הודיע שיקיים דיון ביום רביעי דיון בשאלה האם להגיש בקשה לדיון נוסף. נראה אם כן שהמערכת הפוליטית עברה להמתנה להחלטת בג"ץ בשאלה האם יקייים דיון נוסף. זאת, בתקווה שהדבר ידחה בעוד כמה שנים את המשבר הנושא השבת בתל אביב.

אריה דרעי שר הפנים, צילום: אלכס קולומויסקי אריה דרעי שר הפנים | צילום: אלכס קולומויסקי אריה דרעי שר הפנים, צילום: אלכס קולומויסקי

בג"ץ ביסס את החלטתו לאשר את חוק העזר של תל אביב בין היתר על כך שבמשך שנים שרי הפנים השונים לא קיבלו החלטה האם לאשר או לפסול את החוק. בציבור החרדי נמתחה בימים האחרונים ביקורת קשה על דרעי על כך שלא קיבל החלטה.

דרעי מסר בממשלה הודעה אישית כי "בהחלטת בג"ץ נאמר ששר הפנים לא קיבל החלטה ולכן בג"ץ נאלץ לקבל החלטה במקומו. זה לא נכון". לדבריו, "קיבלתי החלטה בעניין בערב חג הפסח. פסלתי את חוק העזר ואף הודעתי על החלטתי ביום שלישי האחרון ליועץ המשפטי לממשלה. למחרת, ביום רביעי, נמסרה החלטתי בכתב למנדלבליט".

אז עבר דרעי להאשמה: "וראה זה פלא: כעבור כמה שעות פורסמה באתר בתי המשפט הודעה כי בשעה 17:00 יפרסם בג"ץ את החלטתו בעניין המרכולים בשבת. הרי בג"ץ המתין שנים להחלטת שר הפנים, ולאחר שקיבלתי החלטה הזדרזו לפרסם החלטה".

במשרד המשפטים דחו את טענות דרעי. לטענת המשרד על דרעי היה להכריע עד ה-29.3, כלומר לפני חודש. בפועל דרעי העביר טיוטה של מכתבו ליועץ המשפטי ביום רביעי שעבר בצהרים. באותו יום ב-15:30, נמסרה הודעה ממזכירות בית המשפט העליון, לפיה פסק הדין עתיד להתפרסם בתוך שעה וחצי. על רקע זה הבהיר מנדנבליט לדרעי ש"אין זה ראוי לקבל החלטה, שעה שפסק הדין כבר נכתב ונחתם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
זה לא בג"ץ
אנחנו, חילונים ואנטי דתיים, מסורתיים ואנשים מתקדמים שהחילוניות אצלם כבר שלוש מאות שנים. בחרת בדת למענך אך אל תכריח אחרים לנהוג כך, זוהי תופעה שאבד עליה הכלח מזמן. העידן המודרני שוקע אל מול התנהגותם של חרדים ואף חרדלים השמים יהבם בבוא משיח שקר נוסף מאז תולדות עם ישראל. כחילוני, ליברלי המסוגל להכיל את בחירתו של כל אחד ואחד לא יכולה להיות דרך אחרת שונה מזו של בחירה חופשית . אני ודומיי נדע לשמור על המסורת היהודית האמיתית הקשורה לאבותינו ולאחיזה בקרקע על כל משמעויותיה מאשר כפייה דתית.
ש.ז  |  23.04.17
לכל התגובות