אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"לעולם לא עוד"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ: "השואה היא הפרק האפל ביותר בתולדות האנושות. עלינו להצמית את הדעות הקדומות ואת האנטישמיות"

24.04.2017, 11:11 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שלח נאום מצולם ליום השואה, לכנס הקונגרס היהודי העולמי, ובו אמר שיש להביס את האנטישמיות, וכינה את השואה "הפרק האפל ביותר בתולדות האנושות". הדברים נאמרו לאחר שני אירועים שבהם טראמפ וממשלו לא התייחסו ביום השואה העולמי, ליהודים והיחס אליהם במהלך מלחמת העולם השנייה.

 "לא ניתן להעלות על הדעת את הכאב, האימה והאובדן. שישה מיליון יהודים, שני שלישים מיהודי אירופה, נרצחו ברצח עם נאצי. הם נרצחו בידי כוחות רשע שמילים אינן יכולת לתאר, ושהלב האנושי אינו יכול לשאת", אמר טראמפ בנאומו. 

נאומו המוקלט של טראמפ, שנמשך 4 דקות, כלל אזכורים קודרים לסבל היהודי בשואה, התחייבות לתמוך בישראל, וגינוי של דעות קדומות ואנטישמיות.

"עלינו להצמית את הדעות הקדומות ואת האנטישמיות בכל מקום בו הם נמצאים. עלינו להביס את הטרור, ואל לנו להתעלם מהאיום מצד משטר המצהיר בגלוי על רצונו בהרס ישראל", אמר טראמפ, בהתייחסות ברורה לאירן.

"לעולם לא עוד", נאום נשיא ארה"ב טראמפ ליום השואה, צילום: רויטרס "לעולם לא עוד", נאום נשיא ארה"ב טראמפ ליום השואה | צילום: רויטרס "לעולם לא עוד", נאום נשיא ארה"ב טראמפ ליום השואה, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות