אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק של 24 מיליארד דולר בתחום המכשור הרפואי צילום: חיים הורנשטיין

עסקת ענק של 24 מיליארד דולר בתחום המכשור הרפואי

ספקית הציוד הרפואי האמריקאית בקטון דיקינסון, תרכוש את סי.אר. בארד, בעסקה שתספק לה מכשירי ציוד רפואי בתחומי האונקולוגיה והניתוחים, שנחשבים בעלי צמיחה גבוהה

24.04.2017, 12:40 | שירות כלכליסט
בקטון דיקינסון (Becton Dickinson), ספקית הציוד הרפואי האמריקאית הודיעה כי תרכוש את סי.אר. בארד (C R Bard) בעסקת מניות ומזומן בשווי 24 מיליארד דולר. העסקה תספק לבקטון מכשירי ציוד רפואי בתחומי האונקולוגיה והניתוחים, שנחשבים בעלי צמיחה גבוהה.

העסקה מגיעה שנתיים לאחר שבקטון רכשה את CareFusion עבור 12 מיליארד דולר, והיא האחרונה עד כה בשורה של עסקאות בסקטור הטכנולוגיה הרפואית. גל הרכישות נועד לסייע ליצרניות להעלות את שולי הרווח, לנוכח ההאטה בצמיחה והלחץ הציבורי להוריד את עלויות התרופות.

"אנחנו סמוכים ובטוחים שהשילוב הזה יספק הטבות משמעותיות ללקוחות ולמטופלים", מסר מנכ"ל בארד טים רינג. "אנחנו רואים פה הזדמנויות למנף לטובתנו את המנהיגות של בקטון דיקנסון, בייחוד בכל הקשור לניהול תרופות ומניעת הידבקויות". 

אילוסטרציה, צילום: בלומברג אילוסטרציה | צילום: בלומברג אילוסטרציה, צילום: בלומברג

העסקה מעניקה לבארד שווי של 317 דולר למניה, עלייה של 25% לעומת מחיר הסגירה מיום שישי. לפי תנאי החוזה, בעלי המניות של בארד יקבלו 222.93 דולר במזומן ו-0.5077 מניות של בקטון על כל מניה שבידיהם. בעקבות זאת, בעלי המניות של בארד יחזיקו ב-15% מהחברה המשולבת.

מההצהרה שמסרה בקטון, העסקה תסייעה לה להרחיב את ההתמקדות שלה על טיפול במחלות מעבר לסוכרת, כך שהפורטפוליו שלה יכלול טיפולים נגד מחלות דם, בקע וסרטן. "נוכל כעת לחבור לספקיות אחרות ולהציע תהליכי טיפול בסיסיים בצורה שאף חברה אחרת לא יכולה", סיכם מנכ"ל בקטון וינסנט פורלנזה. עוד נמסר מהחברה כי העסקה תרחיב את אופציות הצמיחה שלה מחוץ לארה"ב בשווקים כמו סין.

החברות מעריכות כי העסקה תיסגר בסתיו הבא, והיא עוד צריכה לזכות באישור הרגולטורים ובעלי המניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות