אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועידת ניו יורק: הסיוט התל אביבי הוא החלום הניו יורקי

ועידת ניו יורק

ועידת ניו יורק: הסיוט התל אביבי הוא החלום הניו יורקי

נדב שובל, מנכ"ל ומייסד Spot.im, כותב לקראת ועידת ניו יורק של כלכליסט Mind The Tech NY2017: עברתי לניו יורק, חשבתי שהגשמתי את החלום הישראלי-אמריקאי, ואז בדירה צפופה אחת הבנתי את העיר באמת

24.04.2017, 16:34 | נדב שובל

הכל היה מוכן. השטח למשרד במנהטן הושכר בחוזה ארוך טווח, שלטים נתלו והחלל שופץ ברמה כזו שגם הסכו"ם ומטהרי האוויר הוחלפו. זה היה מרגש. מבחינתי מדובר היה בהתגשמותו של החלום הישראלי-אמריקאי.

ועידת ניו יורק של כלכליסט תתקיים ב-18-16 במאי. לפרטים ולהרשמה לחצו כאן   

קראו עוד בכלכליסט

התחלנו בגיוס אנשים. הפעם האמריקאים היו על הכוונת. לא עוד חברים מהצבא או מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. לא עוד חברים שלי שעברו לתל אביב או עורכי דין שערכו הסבה מקצועית להייטק, אלא אמריקאים. אמריקאים אורגינל. כאלה שיש להם חמאת בוטנים וג'לי בנשמה. אוהדים של הינקיז ולא של מכבי. כאלה שאוכלים דונאטס ולא סופגניות.

גייסנו הרבה כסף כדי שנוכל לגייס לשורותינו את הטובים ביותר. הקרם דה לה קרם. החזון שלי כלל בוגרי ליגת הקיסוס. אנשים שהם דור שלישי למשפחות כמו ואן דר בליט או רוקפלר שיבואו להגשים איתי את החזון הטכנולוגי שלי, גב אל גב, like in the army, Golany you know.

התחלנו במלאכה. אמנם אף נצר לנשיא ארה"ב לא התדפק על דלתנו, אך אנשים מובחרים אחרים כן. הם לימדו אותי על החיים האמיתיים במנהטן. על כרטיס קולנוע ב-20 דולר, על בגדים ב-200 דולר ועל דלק ב-2,000 דולר. הם לימדו אותי שהדרך הטובה ביותר לשרוד בעיר היא לאכול במשאיות האוכל של חלאל; לא ב"רד לובסטר" ובטח שלא בפיטר לוגר.

אחד המהנדסים הזמין אותי לארוחת ערב, יחד עם עוד כמה חברים מהחברה שלנו. הם גרים יחד. חשבתי לעצמי שהם חמודים ובתמימותי חשבתי שמדובר בדוגמה לכוחה של חברות במקום עבודה. כשהגעתי לדירה שלהם הבנתי את העיר באמת – שישה אנשים, שרובם מרוויחים בסביבות 130 אלף דולר בשנה כל אחד, ישנים בשלושה חדרים וחולקים תא שירותים אחד.

אריק ברמן שר ב"יום חדש נפלא" שדירה במרכז תל אביב עולה 522 דולר לחודש. מאז שהשיר יצא הוא הספיק לשנות את הגרסה, בצדק, ל-1,522 דולר בחודש. הסיוט של אריק, מסתבר, הוא החלום הניו יורקי. שישה ישנים בשלושה חדרים וחולקים תא שירותים אחד.

אבל במנהטן.

הכותב הוא מנכ"ל ומייסד Spot.im

לכל כתבות "ניו יורק שלי" לחצו כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות