אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופ"א תשיב למנצ'סטר סיטי 40 מיליון יורו צילום: איי אף פי

אופ"א תשיב למנצ'סטר סיטי 40 מיליון יורו

הקבוצה נקנסה ב-60 מיליון יורו לאחר שנקבע כי הפרה את החוקים הפיננסים ב-2014. אולם, 75% מתוך הקנס הוגדרו ככסף שיוחזר אם הקבוצה תעמוד בכל הדרישות של אופ"א

24.04.2017, 17:36 | שירות כלכליסט
מנצ'סטר סיטי תזוכה ב-40 מיליון יורו, לאחר שבאופ"א אישרו שהמועדון עמד בסנקציות שהוטלו עליו בעקבות הפרת חוקי הפייר פליי הפיננסי.

קראו עוד בכלכליסט

במאי 2015 נדרשה הקבוצה להגביל את ההפסדים ל-30 מיליון יורו ב-2016, התחייבות בה עמדו, ואילו השנה הם נדרשים להגיע לאיזון , אחרת יוטל עליהם קנס של 7 מיליון יורו ותנאי ההסדר יישארו על כנם. לפני שיוסרו ההגבלות על העברות ומספר השחקנים בסגל, על אינטר לעמוד בהתחייבויות שלה לשנה הקלנדרית הנוכחית., צילום: איי אף פי במאי 2015 נדרשה הקבוצה להגביל את ההפסדים ל-30 מיליון יורו ב-2016, התחייבות בה עמדו, ואילו השנה הם נדרשים להגיע לאיזון , אחרת יוטל עליהם קנס של 7 מיליון יורו ותנאי ההסדר יישארו על כנם. לפני שיוסרו ההגבלות על העברות ומספר השחקנים בסגל, על אינטר לעמוד בהתחייבויות שלה לשנה הקלנדרית הנוכחית. | צילום: איי אף פי במאי 2015 נדרשה הקבוצה להגביל את ההפסדים ל-30 מיליון יורו ב-2016, התחייבות בה עמדו, ואילו השנה הם נדרשים להגיע לאיזון , אחרת יוטל עליהם קנס של 7 מיליון יורו ותנאי ההסדר יישארו על כנם. לפני שיוסרו ההגבלות על העברות ומספר השחקנים בסגל, על אינטר לעמוד בהתחייבויות שלה לשנה הקלנדרית הנוכחית., צילום: איי אף פי

על סיטי הוטל קנס של 60 מיליון יורו, וכן הגבלות על העברות והקטנת הסגל שלה למשחקי ליגת האלופות, זאת לאחר שנפסק כי הפרה את החוקים הפיננסים ב-2014.

עם זאת, שני שלישים מתוך הקנס הוגדרו ככסף שיוחזר אם הקבוצה תעמוד בכל הדרישות של אופ"א. תנאים נוספים שבהם סיטי הסכימה לעמוד כללו צמצום ההפסד השנתי לסכומים קבועים בכל שנה, מתוך מטרה להתקרב לאיזון. היא עמדה בכך, ואפילו דיווחה על רווח בשנתיים האחרונות. גם פריז סן ז'רמן הצרפתייה, עליה הוטל עונש דומה באותה השנה, עמדה בהתחייבויות שלה.

לעומת זאת, אינטר האיטלקייה עדיין מחויבת להסדר UEFA Club Financial Control Body, זאת על אף שעמדה ביעד שהוצב לה עבור 2016.

במאי 2015 נדרשה הקבוצה להגביל את ההפסדים ל-30 מיליון יורו ב-2016, התחייבות בה עמדו, ואילו השנה הם נדרשים להגיע לאיזון , אחרת יוטל עליהם קנס של 7 מיליון יורו ותנאי ההסדר יישארו על כנם. לפני שיוסרו ההגבלות על העברות ומספר השחקנים בסגל, על אינטר לעמוד בהתחייבויות שלה לשנה הקלנדרית הנוכחית.

הצהרה שפורסמה באתר של אינטר ביום שישי השוותה לתוצאות הפיננסיות של 2015, והראתה שהקבוצה עברה מגירעון של 110 מיליון יורו למכסה שהציבה אופ"א.

מהארגון המנהל נמסר כי אינטר ביחד עם המועדונים הטורקיים בשיקטאש וטרבזונספור , עמדו רק חלקית ביעדים שהוצבו עבור עונת 2016-17.

אינטר מקווה להעפיל לליגה האירופית בעונה הבאה ולשם כך היא מעוניינת לעמוד בדרישות של אופ"א, כדי שתוכל למנות סגל של 25 שחקנים.

"מנצ'סטר סיטי באנגליה ופריז סן ז'רמן בצרפת, שיישבו את ההסדרים שלהן שנחתמו במאי 2014, עמדו לגמרי בכל הדרישות והיעדים של ההסדרים. כתוצאה מכך, הם סיימו את תקופת המבחן", נמסר בהצהרה מאופ"א.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות