אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשל טראמפ שוקל לאסור גם על נוסעים מאירופה לעלות למטוס עם לפטופ צילום: אם סי טי

ממשל טראמפ שוקל לאסור גם על נוסעים מאירופה לעלות למטוס עם לפטופ

אחרי האיסור על העלאת לפטופים בטיסות ממדינות מוסלמיות, שוקל ממשל טראמפ להרחיב את האיסור גם למספר מדינות באירופה - ובכללן בריטניה

25.04.2017, 13:40 | שירות כלכליסט
ממשל טראמפ שוקל לאסור על נוסעים לעלות למטוסים עם מחשבים נישאים גם בטיסות מאירופה - ולא רק בטיסות ממדינות איסלאמיות, כך עולה מדיווח ב"גרדיאן" הבריטי.

קראו עוד בכלכליסט

האיסור המוצע יהיה זהה במהותו לאיסור שהוחל בחודש שעבר על טיסות ממספר מדינות במזה"ת, ולא יאפשר לעלות לטיסות עם מכשיר אלקטרוני הגדול מטלפון נייד.

שדה התעופה הית שדה התעופה הית'רו בלונדון | צילום: אי פי איי שדה התעופה הית

האיסור הנוכחי חל על טיסות מהמדינות מצרים, ירדן, כווית, מרוקו, קטאר, טורקיה, סעודיה ואיחוד האמירויות הערביות, ובמסגרתו הנוסעים נדרשים לארוז את המחשבים במזוודות. מדובר במדינות הנחשבות כבנות ברית קרובות של ארה"ב, ואינן נכללות באיסור הכניסה לארה"ב שניסה טראמפ להחיל. בעקבות ארה"ב גם בריטניה הטילה איסור דומה על טיסות ממצרים, ירדן, לבנון, סעודיה, טוניסיה וטורקיה.

"הודענו מראש שנמשיך לבצע הערכות על רמות הסיכון ונקבל החלטות בהתבסס על ההערכות הללו, אך עוד לא הגענו לשום החלטה על הרחבת ההגבלות הנוכחיות נגד מכשירים אלקטרונים גדולים", מסרה בתגובה ג'יליאן כריסטנסן, דובר המשרד לביטחון פנים האמריקאי.

ההגבלה הנוכחית הטיבה עד כה עם חברות התעופה האמריקאיות, שהתחזקו על חשבו היריבות מהמפרץ הפרסי, ביניהן אמירייטס, אתיחאד וקטאר איירוויז. זאת לאחר שחברות התעופה האמריקאיות התלוננו לאורך תקופה כי החברות מהמפרץ הפרסי נהנות מיתרון תחרותי לא הוגן בדמות סובסידיות ממשלתיות, ולכן הפעילו לחץ על הממשל האמריקאי להתערב. עם זאת, הרחבת ההגבלות עלולה לפגוע בסופו של דבר גם בחברות התעופה האמריקאיות, זאת בהתבסס על התנועה הערה של טיסות החוצות את האוקיינוס האטלנטי.

בינתיים חלק מחברות התעופה במזה"ת מצאו פתרון יצירתי ומחלקות לנוסעים במחלקות העסקים והראשונה טאבלטים להעברת זמן הטיסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות