אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר יפוג המועד לרכישת מיטב דש בידי קבוצת XIO צילום: בועז אופנהיים, עמית שעל

מחר יפוג המועד לרכישת מיטב דש בידי קבוצת XIO

הקרן הבריטית־סינית טרם הגישה לדורית סלינגר בקשה להיתר שליטה, אף שהשבועיים שהקציבו לה בעלי השליטה בבית ההשקעות יסתיימו מחר

26.04.2017, 08:06 | רחלי בינדמן

מחר יוכרע גורל העסקה למכירת בית ההשקעות מיטב דש לקבוצת XIO לפי שווי של 1.48 מיליארד שקל, שכן האולטימטום שהציבו הבעלים, משפחת סטפק ואלי ברקת, עומד לפוג. בעלי השליטה הקציבו לקבוצה הבריטית־סינית שבועיים, כדי להביע מוכנות לקידום העסקה ולהגיש בקשה למפקחת על הביטוח דורית סלינגר לקבלת היתר שליטה בחברה. 

קראו עוד בכלכליסט

במהלך חול המועד פסח דיווח מיטב דש כי לאחר פגישות בין הצדדים, שהתקיימו בישראל, סוכם כי ל־XIO יש שבועיים להיות מוכנים להגשת בקשת היתר שליטה לפיקוח, שמשום מה טרם הוגשה, אף על פי שהעסקה נחתמה לפני חמישה חודשים.

כפי שדווח בעבר, הקרן פועלת לצרף שותף בינלאומי להשקעה, ולכן התעכבה בהגשת הבקשה, ובמיטב דש ביקשו להציב מגבלת זמנים ולהלחיץ את הקרן להתקדם בעסקה. לאחר תום השבועיים יש לקרן 20 יום לנסות ולתקן את ההפרה של ההסכם, ובסופם הוא צפוי להתבטל.

לפני חודשיים נודע כי מיליארדר סיני שתבע את הקרן טוען כי השקיע בה מיליארד דולר, שנעלמו באורח מסתורי. למרות הכחשות נמרצות מצד הקרן, שקודם לכן ניסתה להציג את עצמה כקרן אירופית ולהצניע את קשריה עם משקיעים בסין, חשיפת התביעה הקטינה דרמטית את הסיכויים להשלמת העסקה, במיוחד לאור רגישות העבר ביחס למשקיעים מסין. לפני כשנה, רגע לפני שסלינגר היתה צריכה להכריע לגבי מתן היתר שליטה לקבוצת פוסון הסינית לרכישת הפניקס, נעלם היו"ר שלה לכמה ימים, דבר שגרם למפקחת לסרב להעניק את ההיתר המיוחל.

מימין: אלי ברקת וצבי סטפק, בעלי השליטה במיטב דש, צילום: בועז אופנהיים, עמית שעל מימין: אלי ברקת וצבי סטפק, בעלי השליטה במיטב דש | צילום: בועז אופנהיים, עמית שעל מימין: אלי ברקת וצבי סטפק, בעלי השליטה במיטב דש, צילום: בועז אופנהיים, עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות