אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גט במו"מ לרכישת אפליקציית הנסיעות ג'ונו של טלמון מרקו צילום: Howard Sayer

גט במו"מ לרכישת אפליקציית הנסיעות ג'ונו של טלמון מרקו

ג'ונו היא אפליקציית הסעות שהחלה לפעול בניו יורק ביוני האחרון; הרכישה, אם תצא לפועל, תחזק משמעותית את מיצובה של גט בעיר ותסייע לה להתמודד בהצלחה עם אובר, ליפט וחברת ויה הישראלית

25.04.2017, 20:52 | מאיר אורבך

אפליקציית המוניות הישראלית גט במשא ומתן לרכישת חברת ג'ונו של טלמון מרקו. ג'ונו היא אפליקציית נסיעות שהחלה לפעול בניו יורק ביוני האחרון. האפליקציה מתחרה באובר, ליפט ואחרות. עד היום גייסה ג'ונו על פי הערכות מעל ל-30 מיליון דולר.

הרכישה, אם תצא לפועל, תחזק משמעותית את מיצובה של גט בניו יורק ותסייע לה להתמודד בהצלחה עם אובר, ליפט וחברת ויה הישראלית המפעילה שירותי מוניות שירות בניו יורק. ג'ונו היתה חייבת לגייס סכומי כסף גבוהים כדי להתמודד בהצלחה עם המתחרות, ולפי ההערכות החבירה לגט, שגייסה בשנה האחרונה מעל ל-400 מיליון דולר, תיתן לה גב כלכלי משמעותי.

ב-17 במאי תתקיים ועידת ניו יורק של כלכליסט, בה ייקחו חלק כמה מהדמויות הבולטות בעולם העסקים וההייטק הניו-יורקי. לפרטים והרשמה

טלמון מרקו, צילום: Howard Sayer טלמון מרקו | צילום: Howard Sayer טלמון מרקו, צילום: Howard Sayer

את ג'ונו הקים הצוות המייסד של אפליקציית הצ'ט הישראלית־קפריסאית וייבר - מרקו, סאני מרואלי, עופר סמוכה ואיגור מגזיניק. החברה מחזיקה מרכזי פיתוח בבלארוס ובישראל, ושם נמצא רוב צוות הפיתוח, העוסק בפיתוח שרתים וארכיטקטורה של המוצר. על פי הערכה, המשא ומתן בין החברות נמצא בשלבים מתקדמים. לא התקבלה תגובת החברות לידיעה. סכום העסקה אינו אמור להיות גבוה, והיא תתבצע ברובה במניות.

מרקו מכר את חברת וויבר ב-2014 לחברת רקוטן בכ-800 מיליון דולר. בראיון שנתן בעבר ל"כלכליסט" אמר אמר כי שוק אפליקציית ההסעות אמנם עמוס, אך יש מקום לחברה כמו שלו: "דמיין לעצמך חברה עם מאות אלפי עובדים שבה כולם שונאים את ההנהלה, אבל עובדים שם מחוסר ברירה. עכשיו דמיין שיש חברה חדשה שהיא הרבה יותר טובה לעובדים. האם היא תצליח לגייס אותם אליה?".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות