אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
75% מהכדורגלנים ברומניה לא מקבלים שכר בזמן - אם בכלל צילום: אי פי איי

75% מהכדורגלנים ברומניה לא מקבלים שכר בזמן - אם בכלל

בשל כך, איגוד שחקני הכדורגל הבינלאומי FIFpro הזהיר את חבריו לא לחתום בקבוצות רומניות. אשתקד נרשמו באיגוד 290 מקרים של גישור וערעורים

26.04.2017, 18:51 | שירות כלכליסט
איגוד שחקני הכדורגל הבינלאומי FIFpro הזהיר את חבריו לא לחתום בקבוצות רומניות, זאת בשל הסיכון שלא יקבלו תשלום.

קראו עוד בכלכליסט

כדורגל רומניה. 4 קבוצות פשטו רגל העונה, צילום: אי פי איי כדורגל רומניה. 4 קבוצות פשטו רגל העונה | צילום: אי פי איי כדורגל רומניה. 4 קבוצות פשטו רגל העונה, צילום: אי פי איי

דו"ח של האיגוד  הראה כי 75% מהשחקנים ברומניה התמודדו עם עיכובים בתשלום השכר בשתי העונות הקודמות. "המצב הולך ומחמיר", הגיב אמליאן הולוביי, נשיא איגוד השחקנים של רומנים, AFAN.

ב-2015 נרשמו באיגוד 257 מקרים של גישור וערעורים. המספר הזה צמח ל-287 בשנה שעברה. "זה מאד מתסכל", סיכם הולוביי. "אנחנו משקיעים את כל הזמן שלנו בטיפול בתלונות על הלנת שכר. אין לנו זמן לעבוד על תכניות אחרות כמו חינוך ובריאות".

4 קבוצות בליגת העל הרומנית נמצאות בחדלות פירעון, ואילו בליגת המשנה 4 קבוצות הודחו בשל פשיטת רגל במהלך העונה, ושלוש נוספות בחדלות פירעון.

לאחר שקבוצה פושטת את הרגל, זה כמעט בלתי אפשרי לשחקן לקבל את הכסף המגיע לו, מדגיש הולוביי.

"יש קבוצות שלא יכולות לשלם את המשכורות שהציעו לשחקנים", הוסיף. "הן משלמות את המשכורת הראשונה או את מענק החתימה, אך לא יותר מזה. הן משתמשות בשחקנים. כשחלון ההעברות נפתח, הן נפטרות ממנו".

 

לפיכך ב- FIFpro ממליצים לשחקנים לפנות לאיגוד הרומני לפני שהם מצטרפים לקבצה מקומית. "אנחנו יודעים אילו קבוצות יכולות לשלם את השכר שהן מציעות", מסביר הולוביי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות