אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר הוועדה לביקורת המדינה בדיון על ניצולי השואה: "מתכתשים פה על אגו. על הגב של מי?"

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה בדיון על ניצולי השואה: "מתכתשים פה על אגו. על הגב של מי?"

ח"כ קארין אלהרר אמרה את הדברים בדיון שנערך היום בהמשך לדו"ח מבקר המדינה ממנו עלה כי משרד הרווחה ניצל רק 4 מיליון שקל מתוך 100 מיליון שהוקצו לו לשירותים חברתיים לניצולים. מנכ"ל ארגון לתת: "אם הכסף אכן לא נוצל שר הרווחה צריך ללכת הביתה"

26.04.2017, 10:41 | שחר אילן

מאבקי כוח וחוסר תקשורת בין משרד העבודה והרווחה לרשות לזכויות ניצולי שואה מונעים מתן שירותים לניצולים. כך התברר בישיבת הוועדה לביקורת המדינה של הכנסת שנערכה הבוקר (ד'). הישיבה עסקה בדו"ח מבקר המדינה שפורסם בשבוע שעבר בנושא מהטיפול בניצולי השואה.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה של הכנסת ח"כ קארין אלהרר מיש עתיד אמרה לנציגי שני הגופים: "זה רציני שאתה מתכתשים על אגו? על גב מי? פולישוק היה כותב על זה פרק".

מבקר המדינה יוסף שפירא אמר למנהלת השירות לאזרחים ותיקים במשרד הרווחה גלית מבורך: "רק להתקשר לעופרה רוס מהרשות לזכויות ניצולים לוקח לכם שנתיים. כמה זמן ייקח לכם להקים מנגנון לספק שירותים?"

מבקר המדינה, יוסף שפירא. "רק להתקשר לעופרה רוס מהרשות לזכויות ניצולים לוקח לכם שנתיים. כמה זמן ייקח לכם להקים מנגנון לספק שירותים?", צילום: עמית שאבי מבקר המדינה, יוסף שפירא. "רק להתקשר לעופרה רוס מהרשות לזכויות ניצולים לוקח לכם שנתיים. כמה זמן ייקח לכם להקים מנגנון לספק שירותים?" | צילום: עמית שאבי מבקר המדינה, יוסף שפירא. "רק להתקשר לעופרה רוס מהרשות לזכויות ניצולים לוקח לכם שנתיים. כמה זמן ייקח לכם להקים מנגנון לספק שירותים?", צילום: עמית שאבי

הדברים נאמרו אחרי שמבורך ממשרד הרווחה אמרה ש"ביקשנו נתונים מהרשות לזכויות ניצולי שואה. אנחנו נתקלים בהתנגדות מאוד גדולה". לדבריה, "המשרד שלנו בנה מערך גדול של שירותים לניצולי שואה. כדי להגיע לניצולים, אנחנו צריכים שמות ונתונים שלא אצלנו. אנחנו צריכים חיבורים וממשקים שלצערנו התקשנו לקבל". 

מנכ"ל ארגון לתת: "שר הרווחה צריך ללכת הביתה"

לעומת זאת מנכ"ל ארגון "לתת" ערן ויינטרוב אמר ששר הרווחה, חיים כץ, צריך להתפטר. לדבריו, "אם הועברו למשרד הרווחה – 100 מיליון שקל והכסף לא נוצל, שר הרווחה צריך ללכת הביתה. לשים את המפתחות. אי אפשר לייפות את הדברים".

מנהל אגף התקציבים במשרד הרווחה חנן פריצקי האשים את משרד האוצר שלא העביר למשרד הרווחה את התקציבים עד יוני 2016. נציגת האוצר אמרה שעד סוף 2015 הכסף לא הועבר כי לא היה תוכנית. ב-2016 הוא הועבר באיחור בגלל "טעות אנוש". מנהל החטיבה למשרדים כלכליים במשרד מבקר המדינה צחי סעד אמר ש"מדובר במחדל של משרד הרווחה שלא הכין תוכנית. האוצר שותף למחדל". אלהרר אמרה ש"אני לא מצליחה להבין למה מתכתשים עם זה שלוש שנים".

מבקר המדינה יוסף שפירא אמר ש"חלקם של הניצולים חיים בתנאים בלתי נסבלים וזאת במקום שיתאפשר להם לסיים את חייהם בכבוד. זו הסיבה שהחלטתי להכין את הדו"ח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
התנהלות מופקרת של דיון ציבורי מול המצלמות.......
את גב' קארין, מחובתך היה לעצור מיד את התפרעות 2 ההורים השכולים שגררו וגרמו במישרין ואולי אף בזדון לתגובה לגיטימית מצד 2 ח"כים שהשתתפו בדיון !! את בעצם לא הצלחת לנהל דיון ציבורי חשוב ולא עשית כלום כדי למנוע שם את הבזיון, שנראה לכאורה, כאילו מישהו מטעמכם תיזמן את האירוע המביש כדי להביך את הליכוד ..??,
אליעז  |  29.04.17
5.
שאלה לכותב תגובה 3
למה קרין עלובה ? היא בין הבודדים בכנסת הזו שעושה את עבודתה כשליח ציבור. כפי שלפני כמה ימים הזמינה דיון בכנסת בהקשר של הורים שכולים ומה כואב להם. כעת על בעיית פלג החלש באוכלוסיית ישראל - ניצולי השואה החיים בתת תנאים ואין על כך וויכוח, שמגיע להם לשפר את תנאיהם גם אין ויכוח. לבושתנו ניצולי השואה שחיים בגרמניה חיים הרבה יותר טוב מאשר אלה שחיים כאן. מדינת ישראל קיבלה עבורם את כסף, היכן הוא? גם אם כבר יש כסף לא משתמשים בו בגלל משחקי פקידות מי יותר גדול. קרין האירה בזרקור על הבעיה בשני הנושאים וכל הכבוד לה. ישר כח. אולי לדעתך יותר מתאימים תגובותיהם של שני עלובי הנפש, שהופיעו בדיון עם ההורים השכולים, ולאלה אנחנו עוד משלמים משכורת, בושה להם ובוז גם לך דוד. אני מבקש לא לצנזר האישה הזאת פעלה נכון ולא מגיע לה שיעליבו אותה משיכולים פוליטיים לא בשכול ולא בשואה לא צריך להכניס שיכולים זרים.
אזרח ישראלי  |  27.04.17
לכל התגובות