אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובר: נפעיל מכוניות מעופפות עד 2020 צילום: The Verge

אובר: נפעיל מכוניות מעופפות עד 2020

חברת שירותי ההיסעים חשפה פרטים חדשים על פרויקט התעופה הראשון שלה, שיתבסס על ניהול טיסות של כלי טיס שטרם פותחו. האם בכוונתה לחדור לתחום האירוספייס - או שזו אסטרטגיית יח"צ בלבד?

26.04.2017, 15:44 | רפאל קאהאן
אובר תציג מערכת היסעים המונית שתתבסס על כלי רכב מעופף עד 2020, כך הצהיר סמנכ"ל המוצר של החברה אמש (ג') במהלך כנס של Elevate של החברה. הפרויקט יכלול הקמת תשתית נרחבת לניסוי ופיתוח בדובאי ובטקסס.

קראו עוד בכלכליסט

לא ברור עדיין מה היקף המימון, של הפרויקט אך אובר גם דיווחה שהיא חתמה על סדרה של שותפויות עם חברות מעולם התעופה כגון יצרנית המסוקים בל, אמבראר הברזילאית ועוד סדרה של חברות מתחום הנדל"ן ותשתיות חשמל והטענה, כך על פי אתר Recode.

מכונית מעופפת, עיצוב קונספט, צילום: The Verge מכונית מעופפת, עיצוב קונספט | צילום: The Verge מכונית מעופפת, עיצוב קונספט, צילום: The Verge

הפרויקט של אובר אינו מתבסס על טכנולוגיה שהיא תפתח. החברה רק תבצע את הצד של תשתית ניהול הטיסות והזמנת כלי הרכב. את כל שאר הפיתוח היא משאירה לחברות השותפות. כאן מדובר דווקא על החלטה חכמה.

אובר הציגה את השאיפות שלה לראשונה ברבעון השלישי של 2016 כפרסמה מסמך מקיף בו תיארה את השאיפות שלה. לאחר מכן גייסה את מייק מור, מהנדס ותיק של נאס"א כדי לנהל את חטיבת התעופה שלה. כעת היא מציגה את הפרויקט עם מועד יעד. גם אם הצהרותיה בתחום הכניסה לשוק האירוספייס כנות, תזדקק החברה למשאבים עצומים כדי להצליח: פיתוח טכנולוגיות תעופה המחייב ידע מוקדם ויכולות מוכחות. היעד של 2020 הוא אם כך לחלוטין על כתפי החברות שהצטרפו לאובר בפרויקט - דרך טובה לזרוק את האחריות עליהן במקרה והיא לא תצליח לעמוד בלוח הזמנים עליו הכריזה.

הסטת המבט לעבר פרויקטים חדשניים היא גם אסטרטגיה יחצ"נית עבור אובר: החברה הסתבכה עם רגולטורים כמעט בכל מדינה בה פעלה, סופגת ביקורת מצד משתמשים, נהגים ועובדים, נמצאת במסלול התנגשות עם גוגל בגין גניבה לכאורה של מידע בתחום הרכב האוטונומי ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות