אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אצטדיון אמסטרדם ארנה ייקרא על שמו של יוהן קרויף צילום: גטי אימג'ס

אצטדיון אמסטרדם ארנה ייקרא על שמו של יוהן קרויף

קרויף היה לכוכב של אייאקס ונבחרת הולנד בכדורגל, ונחשב לאחד מגדולי השחקנים בכל הזמנים. הוא מת לפני כשנה ממחלת הסרטן בגיל 68

26.04.2017, 16:59 | שירות כלכליסט
אצטדיון אמסטרדם ארנה יקרא ארנה יוהן קרויף כמחווה לכוכב של אייאקס ונבחרת הולנד. קרויף מת במרץ אשתקד לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן בגיל 68. 

קראו עוד בכלכליסט

"כל הצדדים משוכנעים שזה המעשה הצודק לכבד את זכרו של יוהן קרויף, ומביעים את התקווה שארנה יוהן קרויף תהווה השראה לשחקנים מכל רחבי העולם"., צילום: איי אף פי "כל הצדדים משוכנעים שזה המעשה הצודק לכבד את זכרו של יוהן קרויף, ומביעים את התקווה שארנה יוהן קרויף תהווה השראה לשחקנים מכל רחבי העולם". | צילום: איי אף פי "כל הצדדים משוכנעים שזה המעשה הצודק לכבד את זכרו של יוהן קרויף, ומביעים את התקווה שארנה יוהן קרויף תהווה השראה לשחקנים מכל רחבי העולם"., צילום: איי אף פי

אייאקס הודיעה על שינוי השם, עליו הוסכם ביום שלישי בין דירקטוריון המועדון, ראש עיריית אמסטרדם וחברי המועצה לספורט ופנאי בעיר.

הוא שיחק באייאקס בימי השיא שלנו בשנות ה-70, אז זכו ב-3 גביעים אירופיים. הוא היה גם חלוץ גישת "כדורגל טוטאלי" ('total football') במדי הקבוצה מאמסטרדם ונבחרת הולנד, שלה עזר להעפיל עד לגמר המונדיאל ב-1974.

קרויף המשיך והפך למאמן אייאקס והוביל אותם לניצחון בגביע אירופה ב-1987. עם זאת, בברצלונה היא זכה להצלחה הגדולה ביותר בקריירת האימון שלו, וזכה עם הקבוצה 4 פעמים באליפות הספרדית ובזכייה הראשונה שלה בגביע אירופה.

מלבד שינוי שם האצטדיון, ראש העיר וחברי המועצה החליטו גם לקרוא לרחוב, כיכר וגשר באמסטרדם על שמו של רויף.

עוד קודם לכן חשפה ברצלונה שהאצטדיון של קבוצת המילואים ייקרא אצטדיון יוהן קרויף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות