אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נצרת עילית: בוטל היטל השבחה שנגבה שנים אחרי שייעוד הקרקע שונה צילום: ישראל פרץ

נצרת עילית: בוטל היטל השבחה שנגבה שנים אחרי שייעוד הקרקע שונה

ביהמ"ש חייב את הוועדה המקומית להשיב 3.1 מיליון שקל לחברת תעשיות רכב עבור היטל ששילמה 9 שנים אחרי שקיבלה היתרי בנייה והוצאת טופס 4

27.04.2017, 08:46 | דותן לוי

בית המשפט המחוזי ביטל היטל השבחה וחייב את הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בנצרת עילית להשיב בחזרה סכום של כ־3.1 מיליון שקל לחברת תעשיות רכב עבור היטל ששילמה 9 שנים אחרי שקיבלה היתרי בנייה והוצאת טופס 4 (אישור איכלוס).

תעשיות רכב היתה בעלת קרקע בשטח 58 דונם שבעבר שימשה למפעל רכב ויעודה היה תעשייה. ב־2002 פורסמה תוכנית מתאר שאיפשרה את שינוי הייעוד של הקרקע מתעשייה למרכז משולב של תעשייה ומסחר - דודג' סנטר. ב־2007 נמכרה הקרקע לחברת אזוריט וב־2013 כשהגישה החברה בקשה להיתר לצורך שינויים והוספת שטח היא נדרשה לשלם ערבות לתשלום היטל השבחה על סך 9.3 מיליון שקל על התקופה שהקרקע היתה שייכת לתעשיות רכב - ועל כן ההיטל הושת עליה.

  , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק   , צילום: שאטרסטוק

לאחר משא ומתן בין הצדדים הוחלט כי החברה תשלם שליש מההיטל לצורך קבלת היתר וטופס 4. בהמשך הגישה החברה עתירה מנהלית ובה טענה באמצעות עורכי הדין אהוד שניידר ונתנאל פריד ממשרד צמח, שניידר ושות', כי על הדרישה להיטל השבחה חלה התיישנות שכן חלפו תשע שנים ממועד מימוש הזכויות הראשונות בקרקע ושבע שנים ממימוש הזכות השניה בקרקע. בית המשפט לעניינים מנהליים קיבל את העתירה שהגישה תעשיות רכב וקבע שכל חיוב בהיטל השבחה שמקורו בזכויות שכבר מומשו - מבוטל. עתה הורה בית המשפט לוועדה להשיב לתעשיות רכב את היטל ההשבחה שכבר שילמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות