אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטב דש ל-XIO: הפרתם את ההסכם, צפויים לבטל המכירה צילום: בועז אופנהיים, עמית שעל

מיטב דש ל-XIO: הפרתם את ההסכם, צפויים לבטל המכירה

לאחר תום ארכה בת שבועיים שהעניק בית ההשקעות ל-XIO להגשת בקשת היתר שליטה, מסר מיטב דש הודעת הפרה לקבוצ הרוכשת. ככל שההפרה לא תתוקן תוך 20 יום עסקת המכירה תבוטל

27.04.2017, 13:39 | רחלי בינדמן

עסקת מכירת בית ההשקעות מיטב דש לקבוצה הסינית בריטית XIO לפי שווי של 1.5 מיליארד שקל לא צפויה לצאת לפועל. בית ההשקעות הודיע היום (ה') לקרן כי השבועיים שנתן לה להיערך להגשת בקשת היתר שליטה תמו, וקמה למיטב דש זכות לביטול חוזה המכירה לנוכח הפרת ההסכם בין הצדדים. ככל שההפרה לא תתוקן במשך 20 יום, למיטב דש תהיה זכות לבטל על העסקה.  

קראו עוד בכלכליסט

עסקת המכירה של מיטב דש סוכמה בנובמבר האחרון, ובמסגרתה נקבע שקרן XIO תרכוש את בית ההשקעות על פי שווי של 1.5 מיליארד שקל. ואולם בחודש שעבר נחשפה תביעת ענק נגד הקרן, שהטילה צל על העסקה. במסגרת התביטעה טען המיליארדר הסיני זי זיקון (המכונה מיסטר זי) כי השקיע בקרן 940 מיליון דולר – ההון הראשוני שאיפשר ל-XIO לבצע שתיים מהרכישות הראשונות שלה (של חברת דשנים גרמנית ורכישה של חברת המיכשור הרפואי הישראלית לומניס מיקנעם).

ב-12 באפריל, דיווחה מיטב דש לבורסה כי לאחר שיחות עם הקרן נקבע שלקבוצת XIO תינתן אורכה של שבועיים להגשת הבקשות לאישורים הרגולטוריים. במידה שבפרק זמן זה לא תעמוד קבוצת XIO ביעדים אשר הוסכמו בין הצדדים, לבית ההשקעות תהיה זכות להודיע על הפרת חוזה וככל שההפרה לא תתוקן במשך 20 יום, למיטב דש תהיה זכות לבטל על העסקה. 

היום כאמור הגיע הדד ליין ובית ההשקעות הנשלט על ידי משפחת סטפק ואלי ברקת מסר הודעת הפרה ל-XIO, לפיה ההסכם יבוטל אלא אם הקרן תתקן את ההפרה תוך 20 יום נוספים, מה שספק שיקרה.

בסביבת XIO מסרו שהם לחלוטין לא מוותרים על העסקה: "בקבוצה מעט מאוכזבים שמיטב דש אבדו סבלנות אבל שומרים על אופטימיות והקבוצה ממשיכה לעשות כל מאמץ כדי ליישב את הסיטואציה ולסיים את ההליך הרגולטורי ולהביא את העסקה לכדי סיום במסגרת לוחות הזמנים".

צבי סטפק, מבעלי השליטה במיטב דש , צילום: עמית שעל צבי סטפק, מבעלי השליטה במיטב דש | צילום: עמית שעל צבי סטפק, מבעלי השליטה במיטב דש , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות