אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש אוסר על קרן ברוש לשלוח זימונים לאסיפות של אלקוברה צילום: עמית שעל

ביהמ"ש אוסר על קרן ברוש לשלוח זימונים לאסיפות של אלקוברה

ברוש מחזיקה ב-17% ממניות אלקוברה וזימנה אסיפה כזו במטרה לפטר את הדירקטוריון הקיים. האיסור הוא עד ה-7 במאי

27.04.2017, 15:42 | גולן חזני
הישג חלקי ראשון לחברת אלקוברה. בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא צו האוסר על קרן ברוש לשלוח זימונים והודעות בנוגע לאסיפת בעלי המניות של אלקוברה שזימנה ברוש ל-23 במאי. השופט חאלד כבוב קבע דיון ל-7 במאי, ועד אז אסר על ברוש לשלוח הודעות או זימונים בנוגע לאסיפה.

קראו עוד בכלכליסט

ברוש זכאית לכנס אסיפה כזו כבעלת מניות גדולה, שמחזיקה ב-17% ממניות אלקוברה, ואכן זימנה אסיפה כזו במטרה לפטר את הדירקטוריון הקיים, שמונה 8 חברים, ובמקומו למנות דירקטוריון חדש של 6 חברים שהציעה ברוש. הזימון נעשה לא בתיאום עם הנהלת אלקוברה והדירקטוריון שלה.

אלקוברה, באמצעות עורכי הדין כפיר ידגר ועופר פליישר ממשרד גורניצקי ושות', טענה כי הבקשות של ברוש המנוהלת ע"י אמיר אפרתי אינן עומדות בקו אחד עם חוק החברות שמאפשר למנות דירקטורים חדשים רק באסיפה שנתית ולא באסיפה אחרת.

מנכ"ל אלקוברה ירון דניאלי, צילום: עמית שעל מנכ"ל אלקוברה ירון דניאלי | צילום: עמית שעל מנכ"ל אלקוברה ירון דניאלי, צילום: עמית שעל

עוד טענה אלקוברה, כי האסיפה עלולה להוביל למצב שבו יקבלו בעלי המניות את ההצעה להדיח את הדירקטורים הקיימים, אולם ידחו את הבקשה למינוי הדירקטורים החדשים, מה שישאיר את החברה ללא דירקטוריון כלל.

לחילופין, עלול להתבצע מהלך הפוך שבו לא יודחו הדירקטורים הקיימים אבל יאושרו שישה דירקטורים נוספים, מה שיעלה את מספר הדירקטורים בחברה ל-14, בעוד שהתקנון של החברה מאפשר מספר מקסימלי של 11 חברים.

בדיון תציג ברוש את טיעוניה להחלפת הדירקטוריון שלדבריה לא יודע לשמור על כספי החברה, ואילו אלקוברה תציג את עמדותיה. אלקוברה מנהלת מגעים למיזוג עם חברת הביומד אנטרה, בנסיון לבלום את נסיון ההשתלטות של ברוש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות