אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי מסעדת רפאל מבקשים את פירוקה: השף רפי כהן נעלם, חייבים לנו מעל ל-100 אלף שקל צילום: אוראל כהן

עובדי מסעדת רפאל מבקשים את פירוקה: השף רפי כהן נעלם, חייבים לנו מעל ל-100 אלף שקל

13 מעובדי המסעדה פנו לביהמ"ש בטענה כי לא קיבלו משכורת כבר שלושה חודשים וכי לאחרונה התחילו להגיע למסעדה ספקים להם חייבת המסעדה מאות אלפי שקלים; לבקשה צורפה תכתובת בין כהן לאחד העובדים בה נכתב: "רפי לא קבלתי משכורת עדיין אין כסף לאכול". על כך השיב כהן: "אם אין לחם תאכל עוגות. גם אני לא קיבלתי משכורת"

27.04.2017, 17:09 | ענת רואה

כ-13 עובדים של מסעדת רפאל שבתל אביב פנו היום (ה') לבית המשפט המחוזי בבקשה להוציא צו פירוק למסעדה. לטענתם, מאז פברואר 2017 הפסיקה המסעדה לשלם לעובדים את שכרם, ובעלי המסעדה, רפי כהן, שהוא גם שף המסעדה, "נעלם ואין איש יודע היכן". בבקשה נטען כי החובות לעובדים בגין הפרשות סוציאליות נאמדים בלמעלה מ-100 אלף שקל וכי לאחרונה החלו לפקוד את המסעדה ספקים שונים להם חובות במאות אלפי שקלים אשר מנסים לגבות את חובם. 

קראו עוד בכלכליסט

זהו לא המשבר הראשון שחווה השף כהן במסעדה היוקרתית שלו. לפני שנתיים היא סגרה את שעריה לשבוע. בתחילה לא היה הברור מדוע וההשערה היתה כי מדובר במחסור בכוח אדם, אבל לאחר מכן טען כהן כי המסעדה היתה מעורבת בהונאת ענק בכספים שבוצעה דרך מערכת המיחשוב והקופה של המסעדה.

לפי הבקשה שהוגשה היום באמצעות עו"ד רונן בן צבי, עוד בטרם היעלמות הבעלים כהן, נראה היה כי הוא החל לפעול ולא התייחס לפניות ואליו ו"עולה בבירור" כי כהן "הרים ידיו מהמשך ניהול המסעדה שהגיעה לחדלות פרעון ואינה יכולה לעמוד בהתחייבויותיה הכספיות". עוד נטען כי שלשום סגרה המסעדה את שעריה ובחזית המקום הודבק פתק בו נכתב כי "לרגל שיפוץ במגדל דוד המסעדה סגורה למשך שבוע ימים. עמכם הסליחה, הנהלת המסעדה".

לפי הבקשה הודעות טקסט בין העובדים לבין כהן מדברות בעד עצמן אך עוד נטען כי כעת מכשיר הנייד שברשותו מנותק. כנספח לבקשה צורפה תכתובת מאפליקציית וואטסאפ לכאורה בין כהן לאחד העובדים מלפני למעלה מחודש, ב-20 במרץ, ובו טוען העובד "רפי לא קבלתי משכורת עדיין אין כסף לאכול". לפי הנספח כהן השיב "אם אין לחם תאכל עוגות. אם תגיד לי מי אמר זאת תקבל מתנה פרס של עוד 20% בשכר. אבל תוך שלוש שניות. חנה תיתן לך". כהן שלח הודעה נוספת מיד לאחר מכן ובה לכאורה כתב: "גם אני לא קיבלתי משכורת".

התיק הועבר לטיפולו של נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין שטרם מסר החלטה בו.

עו"ד רונן בן צבי שהגיש תביעה בשם העובדים לבית המשפט המחוזי: "אין אף אחד מלבד כהן שיכול לטפל בהחזרת הכספים. כל העובדים לא קיבלו משכורת מפברואר. בית המשפט כנראה יזמן אותו בדרך כלשהי. עד אז כנראה ימנה מפרק זמני למסעדה".

 

אחד מעובדי מחלקת הכספים של המסעדה סירב לדבר עם התקשורת וטען כי גם הוא ב"אי ודאות".

 

מסעדת רפאל הסגורה, צילום: אוראל כהן מסעדת רפאל הסגורה | צילום: אוראל כהן מסעדת רפאל הסגורה, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות