אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלטלה בתנובה: סמנכ"ל הכספים אופיר יעקוביאן הודיע על התפטרותו צילום: עליזה ברנשטיין

בלעדי לכלכליסט

טלטלה בתנובה: סמנכ"ל הכספים אופיר יעקוביאן הודיע על התפטרותו

שנה וחצי לאחר כניסתו לתפקיד, יעקוביאן, מבכירי תנובה, עוזב; הוא הובא לתפקיד על ידי המנכ"ל הקודם אריק שור - שפוטר על ידי רוכשת תנובה, ברייטפוד הסינית; לפי ההערכות, יעקוביאן "לא שידר על אותו גל" עם המנכ"ל החדש אייל מאליס

28.04.2017, 09:06 | גולן חזני
זעזוע נוסף בתנובה: ל"כלכליסט" נודע כי אופיר יעקוביאן, סמנכ"ל הכספים ואחד הבכירים בהנהלת החברה, הודיע על התפטרותו.

קראו עוד בכלכליסט

הצעד המפתיע נעשה שנה וחצי בלבד לאחר שנכנס לתפקיד. לפי ההערכות, יעקוביאן שהובא לתפקיד ע"י המנכ"ל אריק שור לא שידר על אותו גל עם המנכ"ל החדש אייל מאליס וביקש לבצע את השינויים הארגוניים בחברה בקצב מהיר יותר. שור פוטר על ידי ברייטפוד הסינית, שרכשה את תנובה, בינואר 2016.

תנובה מצויה בעיצומה של סערה כשהבעלים ברייטפוד רושמת הפסד גדול על השקעתה בשל ירידה ברווחי החברה. השליטה (77%) שנרכשה ע"י הסינים לפי שווי של 8.6 מיליארד שקל מוערכת היום בשווי חברה של 5 מיליארד בלבד. שווי זה נקבע ע"י חברת הייעוץ טאסק בעבודה שערכה עבור הבנקים המממנים של תנובה.

אופיר יעקוביאן. על פי הערכות לא ראה עין בעין עם המנכ"ל מאליס, צילום: עליזה ברנשטיין אופיר יעקוביאן. על פי הערכות לא ראה עין בעין עם המנכ"ל מאליס | צילום: עליזה ברנשטיין אופיר יעקוביאן. על פי הערכות לא ראה עין בעין עם המנכ"ל מאליס, צילום: עליזה ברנשטיין

לאחרונה אישר דירקטוריון תנובה תוכנית חומש במסגרתה מפתחת החברה מנוע צמיחה בפעילות הבינלאומית עם מיזם קוטג' מונה בארה"ב ועם תוכניות לייצא מוצרי חלב לסין. הכוונה היא שבעתיד תהווה הפעילות הבינלאומית 25% מהפעילות הכוללת של החברה. כחלק מהתוכנית האסטרטגית נערך הליך התייעלות וקיצוץ בכוח האדם בחברה, במסגרתו מוצעת פרישה מרצון ל-250 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות