אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט: החמצה בשורת ההכנסות, אך תנופה בעסקי מחשוב הענן צילום: microsoftproductreviews.com

מיקרוסופט: החמצה בשורת ההכנסות, אך תנופה בעסקי מחשוב הענן

ענקית הטכנולוגיה רשמה ברבעון הפיסקאלי השלישי הכנסות של 23.56 מיליארד דולר; מחשוב הענן הכניס לה 6.76 מיליארד דולר - יותר מההערכות - והמנכ"ל נאדלה יכול להיות מרוצה מההימור שלו על התחום

27.04.2017, 23:39 | רפאל קאהאן

מיקרוסופט דיווחה הלילה (ה') על תוצאותיה העסקיות לרבעון הפיסקאלי השלישי 2017, ומהן עולה כי היא הצליחה להכות את תחזיות האנליסטים בשורת הרווח עם 73 סנט למניה לעומת הערכות מוקדמות של 70 סנט למניה. לעומת זאת הכנסות החברה פספסו עם 23.56 מיליארד דולר בפועל לעומת הערכות של 23.62 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

אולם החברה יכולה להיות מרוצה בסך הכל: עסקי מחשוב הענן שלה הכניסו לה 6.76 מיליארד דולר לעומת הערכות מוקדמות של כ-6.6 מיליארד דולר.

 , צילום: microsoft.com צילום: microsoft.com  , צילום: microsoft.com

המנכ"ל סאטיה נאדלה יכול להתגאות לגבי ההימור שלו על תחום הענן. מסתבר שהוא מהווה כיום כרבע מסך כל הכנסות החברה: עסקי Azure כמעט הכפילו את ההכנסות הרבעון בהשוואה לחודש המקביל בשנה שעברה ומיקרוסופט מדברת על עלייה של 93% במכירות. מספר מרשים לכל הדעות אך גם אמזון לא פספסה ועסקי מחשוב הענן שלה עדיין שומרים על המקום הראשון בטבלה.

עם זאת המניה ירדה בכ-1.5% במסחר לאחר הסגירה - אם כי יש סבירות גבוהה שהיא תחזור לעלות עם חידוש המסחר מחר. בסך הכל החברה הצליחה להציג ביצועים טובים יותר ביחס לרבעון המקביל אשתקד. המניה שלה צמחה בכ-33% בשנה האחרונה. החברה ממשיכה בתנופת הפיתוח של לינקדאין, הרשת החברתית העסקית אותה רכשה בשנה שעברה עבור 26 מיליארד דולר. היא הציגה החודש סדרה של מוצרים חדשים שעושים שימוש בה ושאמורים לחזק את היכולות של תוכנות הענן הארגוניות בעיקר בתחום ה-CRM וכן ניהול משאבי האנוש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות