אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טריפל סי לערוץ 10: לא נשלם לכם ונפנה למועצת הכבלים והלוויין צילום: דן נחום

טריפל סי לערוץ 10: לא נשלם לכם ונפנה למועצת הכבלים והלוויין

חברת שירותי הענן, שהודיעה בשבוע שעבר על כניסתה לשוק הטלוויזיה הרב ערוצית, מסרה לערוץ שהיא דוחה את הדרישות הכספיות שהגיש עבור שידור תכניו דרכה; זאת בטענה כי הדבר מנוגד לחוק

27.04.2017, 21:15 | אביב גוטר

טריפל סי, חברת שירותי הענן שהודיעה בשבוע שעבר על כניסתה לשוק הטלוויזיה הרב הערוצית, מסרה היום (ה') לערוץ 10 כי היא דוחה את הדרישות הכספיות שהוגשו על ידו עבור שידור תכניו, ותעביר את העניין להכרעת מועצת הכבלים.

קראו עוד בכלכליסט

מותג הטלוויזיה החדש של טריפל סי Smart, בשיתוף עם חברת התוכן וונטייז, מציע לצרכנים חבילת ערוצי טלוויזיה צרה (עידן+) בתוספת ערוצים בינלאומיים וערוצים בשפות הערבית והרוסית, לצד חבילת שרותי VOD הכוללת 4,000 שעות תוכן וספריית סרטים - זאת במחיר של 50 שקל לחודש בלבד.

המנכ"ל רמי נחום, צילום: דן נחום המנכ"ל רמי נחום | צילום: דן נחום המנכ"ל רמי נחום, צילום: דן נחום

החרפת היחסים בין טריפל סי וערוץ 10 באה לאחר שהבוקר, שעות לפני השקת Smart, הודיעה במפתיע הנהלת ערוץ 10 כי בהיעדר הסכם בין הצדדים טריפל סי לא תהיה רשאית להעביר את שידורי ערוץ 10 במסגרת התכנים שמציע Smart.

עורכי דינה של טריפל סי מציינים במכתבם מהיום כי הצעת החוק הממשלתית בעניין יצאה לדרך עם סעיף שקבע כי הערוצים הפתוחים (וערוץ 10 ביניהם) יועברו ללא תשלום כלשהו. כאמור, מטרת הצעת החוק היתה לאפשר כניסת פלטפורמות חדשות לשוק, כך שיוכלו ליצור תחרות בדואופול הקיים של הכבלים והלוויין. לפי עמדת הממשלה, כפי שבאה לידי ביטוי בדיונים בכנסת, ערוצים המבוססים על פרסומות כלל לא אמורים לקבל תשלום על הפצה של שידוריהם בישראל, שכן חשיפת שידורי הערוץ באמצעים חדשים (כדוגמת טריפל סי) תתבטא בהכנסות הערוץ מפרסומות. הצעה זו התקבלה ונחקקה במסגרת חוק ההסדרים, ולפי סעיף 13ג אכן נקבע כי ערוצים פתוחים מחויבים לתת רישיון בחינם להעברת השידורים.

עוד מציינים עורכי הדין כי במהלך הדיונים, הממשלה הסכימה לתקופת מעבר של חמש שנים בלבד, שבהן ערוץ 10 יוכל לגבות תשלום מפלטפורמות שיעבירו את השידורים, בתנאי שיעניקו את "התנאים הטובים ביותר" לכל פלטפורמה חדשה שתבקש זאת, מתוך כוונה ברורה ומוצהרת לאפשר את הגברת התחרות בשוק הטלוויזיה. עוד נאמר, כי חוק ההסדרים, לרבות הוראת המעבר, לא נועדו לתת בידי ערוץ 10 כלים אנטי-תחרותיים לדרוש תנאי כניסה בלתי סבירים ממתחרים חדשים.

רמי נחום, מייסד ומנכ"ל טריפל סי, אמר היום כי "מדובר בהפרת חוק ובהתנהלות שכל תכליתה נועדה לפגוע בתחרות בשוק הטלוויזיה ולהצר את יכולתם של שחקנים חדשים להיכנס לפעילות בתחום זה". לדבריו, "לאחר חודשים של מו"מ אנו נעביר את המחלוקת להכרעת מועצת הכבלים והלוויין ורשות ההגבלים העסקיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות