אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניית ברקליס צונחת ביותר מ-4% - בעקבות ירידה מפתיעה בהכנסות ממסחר צילום: בלומברג

מניית ברקליס צונחת ביותר מ-4% - בעקבות ירידה מפתיעה בהכנסות ממסחר

עם זאת סך ההכנסות זינק ב-16% ועקף את תחזיות האנליסטים. ברקליס מחק 884 מיליון ליש"ט על החטיבה שלו באפריקה, הנמצאת בהליכי מכירה

28.04.2017, 11:51 | שירות כלכליסט

מניית ברקליס צונחת ביותר מ-4% בבורסה של לונדון, לאחר שהבנק הבריטי רשם ירידה מפתיעה של 1% בהכנסות הקבועות ממסחר, ל-889 מיליון ליש"ט ברבעון הראשון; האנליסטים ציפו לזינוק של 17%. לשם השוואה, חמשת הבנקים הגדולים בוול סטריט רשמו זינוק של 24% בהכנסות אלה, ואילו דויטשה בנק -המתחרה הגדול של ברקליס באירופה - רשם עלייה קטנה.

קראו עוד בכלכליסט

ההכנסות של הבנק ממסחר בניירות ערך ירדו ב-10% ל-462 מיליון ליש"ט - התחזיח היתה לירידה של 5%.

נקודת האור של ברקליס היתה בנקאות ההשקעות - ההכנסות מהתחום זינקו ב-51% ל-726 מיליון ליש"ט.

סך ההכנסות של הבנק זינק ב-16% ל-5.82 מיליארד ליש"ט, מעל תחזיות האנליסטים להכנסות של 5.67 מיליארד ליש"ט. הזינוק מוסבר בין השאר מביצועים טובים מהצפוי של יחידת הבנקאות הקמעונאית בבריטניה, וזינוק של 48% בעסקי האשראי והתשלומים הבינלאומיים.

מנכ"ל ברקליס ג מנכ"ל ברקליס ג'יימס סטאלי | צילום: בלומברג מנכ"ל ברקליס ג

הרווח לפני מס יותר מהוכפל, והסתכם ב-1.68 מיליארד ליש"ט.

ברקליס מחק 884 מיליון ליש"ט על החטיבה שלו באפריקה, הנמצאת בהליכי מכירה.  

למרות שמניות הבנק עלו ב-25% ב-12 החודשים האחרונים, שווין הוא שני שלישים בלבד מערך הנכסים של הבנק.

מנכ"ל ברקליס, ג'יימס סטאלי, אמר לבלומברג כי "לא רשמנו את הזינוק שכמה בנקים בארה"ב רשמו. תמיד רצינו להצליח יותר בתחומי הקשורים לפעילות בשווקים. היינו יכולים להצליח יותר בארה"ב - אבל אנחנו לא הולכים לקבל החלטות כלשהן בהתבסס על רבעון אחד בלבד".

בתחילת החודש הודיע ברקליס כי סטאלי עומד במרכזן של שתי חקירות של רגולטורים בבריטניה, בנוגע להתנהלותו האישית. החקירות נפתחו על ידי הרשות להתנהלות פיננסית (FCA) והרשות להתנהלות זהירה (PRA), והן נוגעות לניסיונם של סטאלי והבנק לגלות את זהותו של חושף שחיתויות. ביוני 2016 ביקש סטאלי מצוות ביטחון המידע של הבנק לגלות את זהותו של עובד ששלח מכתב נגד עובדים בכירים של הבנק. מהבנק נמסר כי הפחיתו את הבונוס של סטאלי בשל התנהגותו ונזפו בו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות