אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: "אני אשלם יותר בעקבות תוכנית המס שלי" צילום: בלומברג

טראמפ: "אני אשלם יותר בעקבות תוכנית המס שלי"

בתגובה לביקורת כי תוכנית המס שהציג מיטיבה עם עשירים, אמר נשיא ארה"ב בראיון לפוקס ניוז: "אני מפסיד את כל הקלות המס". מנגד, בניו יורק טיימס טוענים: הוא יחסוך עשרות מיליוני דולרים בשנה

29.04.2017, 09:31 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ טוען כי במסגרת תוכנית המס שלו, אותה חשף ביום רביעי, הוא עצמו יידרש לשלם יותר מסים. טראמפ אמר את הדברים בתגובה לביקורת כי מערכת המס החדשה מטיבה רק עם העשירים. עם זאת, לא ניתן יהיה לבסס את טענתו של טראמפ, שכן הוא עדיין לא הסכים לחשוף את הצהרות המס שלו.

קראו עוד בכלכליסט

"אם אני אישית משלם 35%, אז אני אומר לך שזה יהיה יותר, אוקי? אני אשלם יותר ממה שאני משלם היום במסים", אמר הנשיא בראיון לפוקס ניוז, וציין הקלות מס שבכוונתו לבטל. "הסיבה שבגללה אני אשלם יותר היא שאני מפסיד את כל הקלות המס. יש הקלות על הקלות...דברים שבחיים לא היית מעלה על הדעת", אמר עוד. "כל זה יבוטל, מלבד הקלות על תרומות לצדקה, שאנחנו חושבים שחשוב לשמור עליהן, וגם הקלות על ריבית שאנחנו חושבים שכדאי לשמור".

לפיכך, מעריך טראמפ כי ישלם יותר מכפי שהוא משלם כעת. טראמפ סופג ביקורת מתמשכת על סירובו לפרסם את הצהרות המס שלו, מסורת שהייתה נהוגה על ידי הנשיאים בעשורים האחרונים. אולם, במפלגה הדמוקרטית טוענים כי הסירוב הזה עלול לסבך את תוכניות הרפובליקנים לביצוע רפורמה במערכת המס.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. בניגוד להצהרותיו, בניו יורק טיימס טוענים כי תוכנית המס החדשה תחסוך לו עשרות מיליוני דולרים בשנה, צילום: איי פי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. בניגוד להצהרותיו, בניו יורק טיימס טוענים כי תוכנית המס החדשה תחסוך לו עשרות מיליוני דולרים בשנה | צילום: איי פי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. בניגוד להצהרותיו, בניו יורק טיימס טוענים כי תוכנית המס החדשה תחסוך לו עשרות מיליוני דולרים בשנה, צילום: איי פי

עם זאת, בניגוד לטענותיו של טראמפ, בניו יורק טיימס דיווחו אתמול (ו') כי בהתבסס על המידע המועט שיש לגבי המסים שלו, טראמפ צפוי דווקא לחסוך עשרות מיליוני דולרים בשנה תחת התוכנית החדשה.

על פי הצהרות המס של טראמפ מ-2005, שנחשפו בחודש שעבר, בניו יורק טיימס חישבו כי הוא יכול לחסוך עד 31 מיליון דולר, זאת כתוצאה מביטול "מס המינימום האלטרנטיבי" (Alternative Minimum Tax), שייצג 80% מכלל תשלומי מס ההכנסה שלו ב-2005.

חיסכון משמעותי נוסף ינבע מהצעתו של טראמפ לאפשר זכאות לחברות מסוימות לשיעור מס מופחת של 15%. השינוי הזה יכול להשפיע על כמה מעסקיו של טראמפ, ולחסוך לו 10.4 מיליון דולר על הכנסות עסקיות, ועוד 16.6 מיליון דולר על הכנסות מנדל"ן ומקורות אחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות