אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוחאני בעימות בחירות ראשון: "לצעירי איראן יש תקווה" צילום: רויטרס

רוחאני בעימות בחירות ראשון: "לצעירי איראן יש תקווה"

נשיא איראן נקלע לוויכוח בנושאי כלכלה מול יריבו בעימות, ראש עייריית טהרן מוחמד באקר קאליבף, שאמר: "הוא לא עמד במילתו ליצירת מקומות עבודה חדשים"

29.04.2017, 11:44 | שירות כלכליסט
נשיא איראן חסן רוחאני נקלע לוויכוח על נושאי כלכלה עם יריבו השמרני, בעימות הראשון מבין שלושה לקראת הבחירות במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

רוחאני הנחשב מתון יחסית בדעותיו, זכה בבחירות ברוב גדול ב-2013 ובמהלך כהונתו חתם על הסכם גרעין תקדימי עם מעצמות המערב, שהוביל להסרת הסנקציות מהמדינה. "האופטימיות לגבי העתיד התחזקה, לצעירים שלנו יש תקווה", אמר בעימות, והוסיף כי איראן הפכה למקום מועדף יותר לעשות בו עסקים. "אם לא יהיה אמון בהשקעות, לא יווצרו מקומות עבודה חדשים".

רוחאני. "איראן הפכה למוקם מועדף לעשות בו עסקים", צילום: איי פי רוחאני. "איראן הפכה למוקם מועדף לעשות בו עסקים" | צילום: איי פי רוחאני. "איראן הפכה למוקם מועדף לעשות בו עסקים", צילום: איי פי

מנגד, ראש עיריית טהרן מוחמד באקר קאליבף המתמודד אף הוא על הנשיאות, העביר ביקורת על פועלו של רוחאני, והאשים אותו שלא עמד במילתו ליצור מספר רב של מקומות עבודה חדשים. "אנשים יקרים, האם כך אתם חשים? שהסביבה העסקית השתפרה?", שאל את הצופים. "יצירת עבודה מעניקה לאנשים תקווה. השקעות יכולות להגיע מבחוץ ומבפנים, הנהלה טובה היא מה שנחוצה לנו".

ניצחון של קאליבף בבחירות עלול להגביר מחדש את המתיחות בין איראן וממשל טראמפ. "קאליבף מתגלה כיריב העיקרי של רוחאני", אומרת אריאנה טבאטבאי, מרצה באוניברסיטת ג'ורג'טאון בוושינגטון המתמחה באיראן.

שני עימותים נוספים מתוכננים להתקיים לפני הבחירות ב-19 במאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות