אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אליטליה עומדת בפני קריסה? האיטלקים רוצים שתתרסק צילום: אי פי איי

אליטליה עומדת בפני קריסה? האיטלקים רוצים שתתרסק

לאזרחי איטליה נמאס לשלם על חילוץ חברות שנקלעות למשברי ענק, לאחר שהוציאו לצורך כך יותר מ-7 מיליארד יורו בשנים האחרונות. לפי סקר שפורסם בסוף השבוע, 77% מהם מתנגדים לחילוצה של חברת התעופה הלאומית ומעדיפים שתגסוס ללא סיוע

29.04.2017, 17:19 | שירות כלכליסט

בעוד האיטלקים חוזים בחברת התעופה הלאומית שלהם אליטליה צועדת על סף תהום בדרך לקריסה, מספר רב מהם מאמינים שעדיף יהיה אם החברה תתרסק, ולא תזכה לחילוץ כלשהו מהממשלה האיטלקית.

קראו עוד בכלכליסט

 לאחר מספר רב של חבילות חילוץ שניתנו לחברות קורסת באיטליה בשנים האחרונות - ועלו למשלם המיסים האיטלקי יותר מ-7 מיליארד יורו, איטלקים רבים משתמשים ברשתות החברתיות כדי לדחוק בממשלת איטליה להתנגד לחילוץ.

מטוס של אליטליה. האזרחים דוחקים בממשלה לא להתערב ברשתות החברתיות, צילום: אי פי איי מטוס של אליטליה. האזרחים דוחקים בממשלה לא להתערב ברשתות החברתיות | צילום: אי פי איי מטוס של אליטליה. האזרחים דוחקים בממשלה לא להתערב ברשתות החברתיות, צילום: אי פי איי

"במונחים אלקטורליים אליטליה לא שווה שום דבר, היא גוויה", צייץ אנג'לינו גהינלי. "די כבר עם הצלת אליטליה", כתב צינזיה בריגוגליו, אחד מ-1,000 אזרחים איטלקים שחתמו השבוע על עצומה אלקטרונית שקראה לממשלה לא להתערב במשבר.

ארגוני צרכנים באיטליה הגדילו לעשות ואיימו על הפוליטיקאים האיטלקים לעתור לבית המשפט, אם הממשלה יורה על מתן חבילת חילוץ לאליטליה. בית המשפט יכול לקנסו בכירים, כולל שרים, על "בזבוז כספי ציבור".

סקר שפורסם אתמול, ארבעה ימים לאחר שעובדי אליטליה הצביעו על דחיית תוכנית החילוץ שהציעה ההנהלה, הראה כי 77% מהאיטלקים מאמינים שצריכים לעזוב את חברת התעופה הפעם לבדה ולא לסייע לה.

"זה ברור שהאיטלקים מתנגדים לניסיונות האוטומטיים של ממשלות לסגור גרעונות של חברות במצוקה על חשבונם", אמר נטשיה טוראטו, מנהל של מכון המחקר Index Research, בהודעה שפרסמה הפירמה במקביל לתוצאות הסקר.

ללא עזרת המדינה, נראה שאליטליה בדרך לקריסה. חברות תעופה מתחרות מביעות עניין מועט ברכישתה, וחברות אשראי מסרבות להלוות לחברה עוד כסף לאחר שעובדיה דחו את תוכנית החילוץ במסגרתה היו אמורים 1,700 מהם ללכת הביתה והיתר היו אמורים לקצץ בשכרם.

הממשל האיטלקי נתן לאליטליה הלוואת גישור בסך 400 מיליון יורו עד שתעבור החברה הליך פשיטת רגל, במסגרת תיבחן האפשרות למכור את החברה או לפרקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות