אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרטים מומלצים ליום הזיכרון ויום העצמאות: חללים ומפלצות צילום: אסכף אברהם

סרטים מומלצים ליום הזיכרון ויום העצמאות: חללים ומפלצות

מתעלומה מיום הכיפורים ועד בעל שנעלם בטיול עם הכלב: סרטים מומלצים לחג

01.05.2017, 08:22 | אור סיגולי

כמו בכל שנה, יצירות כחול־לבן רבות יצוצו על המסך בימי הזיכרון והעצמאות, מקצתן כבר הפכו לחלק קבוע בלוח השידורים של המועדים האלו, אחרות הן תוספות חדשות.

יום הזיכרון

ערוצי הסרטים של HOT יודממו עד צאת יום הזיכרון, אבל yes ישדר בערוץ הקולנוע הישראלי סרטים ברוח המתאימה. המומלצים ביותר הם שניים מסרטי המלחמה הבולטים ביותר של השנים האחרונות, ולא רק בישראל. "לבנון" של שמוליק מעוז, שזכה בפסטיבל ונציה 2009, ישודר ב־16:17, ומיד אחריו "בופור" של יוסף סידר, שב־2007 זכה בפרס הבימוי בפסטיבל ברלין והיה מועמד לפרס האוסקר.

מתוך הסרט "אבוללה", צילום: אסכף אברהם מתוך הסרט "אבוללה" | צילום: אסכף אברהם מתוך הסרט "אבוללה", צילום: אסכף אברהם

ב־yes דוקו ישודר בשעה 17:53 הסרט התיעודי החדש "המלחמה האחרונה של קטי", שמביא את סיפורה של אשה היוצאת לחשוף את האמת מאחורי מות אחיה במלחמת יום הכיפורים ושביים דוד אופק, מהיוצרים הדוקומנטרים החשובים בישראל. כדאי גם לחפש את סרטו של אופק מ־2003, "ההרוג ה־17", חקירה מרתקת המנסה לפענח את זהותו של אחד מהרוגי הפיגוע בקו 830 ב־2002.

מתוך הבופור, צילום: אלעד וינשטיין מתוך הבופור | צילום: אלעד וינשטיין מתוך הבופור, צילום: אלעד וינשטיין

יום העצמאות

yes קולנוע ישראלי שומר על המסורת עם קלאסיקות החג כמו "הלהקה" ו"גבעת חלפון אינה עונה", אבל בתוספות החדשות כדאי לשים לב לסרט הילדים המקסים של יוני גבע "אבוללה" (18:00) על חברות לא שגרתית בין ילד ירושלמי למפלצת. תוספת מרעננת נוספת תשודר בערב יום העצמאות בערוץ 10 (22:40): "זינוק בעלייה" של אורן שטרן מ־2014, שבו שלמה בראבא מגלם פטריארך המנסה לשמור על שפיותו לנוכח חתונת בנו ובת זוגו.

מנויי נטפליקס בארץ יכולים לנצל את החג כדי לחזור לכמה מהסדרות הישראליות האהובות של השנים האחרונות, שנמצאות ברשת הסטרימינג העולמית: "פאודה", "המדרשה", "סרוגים", "בני ערובה", "תא גורודין" ו"אורים ותומים".

מתוך "המלחמה האחרונה של קטי", צילום: , yes דוקו מתוך "המלחמה האחרונה של קטי" | צילום: , yes דוקו מתוך "המלחמה האחרונה של קטי", צילום: , yes דוקו

לצדן אפשר למצוא בנטפליקס כמה סרטים ישראלים מומלצים: "האיש שבקיר" של יבגני רומן, שהיה מועמד לשני פרסי אופיר, הוא דרמת מתח מעניינת הנפרסת על פני לילה אחד, כשאשה צעירה (תמר אלקן בהופעה מעולה) מגלה שבעלה לא שב הביתה מהטיול עם הכלב ומנסה להבין לאן נעלם. הסרט מתרחש כולו בין כותלי הדירה, וגם אם יש לו מעידות פה ושם, הוא עדיין בולט בשונותו בנוף הקולנוע הישראלי.

הסרט השני המומלץ הוא דוקומנטרי בהפקה ישראלית־בריטית, "Oriented" המקסים של ג'ייק וויצנפלד, סיפורם של שלושה צעירים יפואיים שנאבקים לא רק בתחושת הזרות כערבים בחברה ישראלית, אלא גם על רקע נטייתם המינית ושאיפתם למצוא חופש בעולם שכולו גבולות ותגיות. גם זה סוג של עצמאות ישראלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות