אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סאות'רן האמריקאית גייסה 100 מיליון שקל נוספים בישראל צילום: שאול גולן

סאות'רן האמריקאית גייסה 100 מיליון שקל נוספים בישראל

חברת הנדל"ן האמריקאית השלימה גיוס כולל של 378 מיליון שקל בישראל לאחר שגייסה לפני שלושה חודשים 278 מיליון שקל בהנפקה ראשונית בתל אביב

30.04.2017, 19:00 | אורן פרוינד

חברת הנדל"ן האמריקאית סאות'רן פרופרטיז מקבוצת TCI ביצעה היום הרחבה של סדרת האג"ח (סדרה א') שהנפיקה בישראל וגייסה 100 מיליון שקל נוספים. בכך השלימה סאות'רן גיוס כולל של 378 מיליון שקל בישראל לאחר שגייסה לפני שלושה חודשים 278 מיליון שקל בהנפקה ראשונית בתל אביב.

הפעם החליטה סאותר'ן שמנוהלת על ידי דניאל מוס והשליטה בה מצויה בידי קרן הנאמנות MAY שהמוטבים שלה הם ילדיו של מייסד החברה ג'ין פיליפס, לבצע את הגיוס שלה באמצעות הנפקה פרטית. אחת הסיבות שיכולות להסביר ביצוע של גיוס פרטי זה הרצון לבצע את ההנפקה בשקט ציבורי. בפעם האחרונה שביצעה החברה את הרואד שואו להנפקה בישראל היא זכתה לביקורת ציבורית ונאלצה לשנות את מבנה ההנפקה ולצמצם את היקפה.

דניאל מוס , צילום: שאול גולן דניאל מוס | צילום: שאול גולן דניאל מוס , צילום: שאול גולן

האג"ח של סאות'רן פרופרטיז נסחרות בשוק בתשואה לפדיון של 6.9%, למח"מ של 3.5 שנים שמדורגות בדירוג של BBB+ ממעלות. סאות'רן סיימה את 2016 עם עלייה של 35% בהכנסות התפעוליות נטו (NOI) לעומת שנת 2015 לסכום של 27 מיליון דולר. ה-FFO של החברה המייצג את הרווח הנקי בנטרול הוצאות חד פעמיות הסתכם בכ-12.3 מיליון דולר, פי 2 לעומת השנה הקודמת.

סאות'רן היא חברת נדל"ן מטקסס בעלת נכסי מולטי פמילי (יח"ד להשכרה) בשווי 596 מיליון דולר. מבנה ההנפקה של סאות'רן עבר שינוי כדי למשוך יותר גופים מוסדיים. בהצעה הראשונית ייעדה סאות'רן 83% מכספי ההנפקה (75 מיליון דולר) לפירעון הלוואות קיימות. בהצעה החדשה רק 50% מכספי ההנפקה מיועדים להחלפת הלוואות, והשאר לרכישת נכסים חדשים שייצרו צמיחה. בעקבות השינוי במבנה ההנפקה הורידה מעלות את דירוג האשראי של החברה מ־A ל־+BBB.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות