אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רחוב אבן גבירול בת"א מתחדש צילום: פלטפורמה עירונית

רחוב אבן גבירול בת"א מתחדש

עם דחיית ההתנגדות של בעלי חנות, ניתן אור ירוק למיזם פינוי־בינוי ראשון ברחוב התל־אביבי

01.05.2017, 07:04 | דותן לוי
ועדת הערר המחוזית של מחוז תל אביב דחתה התנגדות של בעלי חנות ברחוב אבן גבירול בתל אביב לפרויקט תמ"א 38, שטענו כי החנות עלולה לשנות את מיקומה. הערעור אמנם נדחה, אך הצליח לעכב את הפרויקט במשך כ־13 חודשים.

דחיית הטענות נתנה אור ירוק להקמת הפרויקט, שצפוי להיות הראשון במסלול של הריסה ובנייה ברחוב אבן גבירול, והוגדר על ידי העירייה כפיילוט.

הדמיית הפרויקט. יכלול 56 דירות, צילום: פלטפורמה עירונית הדמיית הפרויקט. יכלול 56 דירות | צילום: פלטפורמה עירונית הדמיית הפרויקט. יכלול 56 דירות, צילום: פלטפורמה עירונית

כיום עומדים במקום, באבן גבירול 144 ו־146, שני בניינים בני 3 קומות מעל קומת עמודים. הבניינים צפויים להיהרס ובמקומם ייבנו שני בניינים בני 8 קומות כל אחד, מעל קומת מסחר מוגבהת, ובסך הכל יכלול הפרויקט 56 דירות, במקום 17 כיום. באבן גבירול 144 תכלול קומת המסחר ארבע חנויות, ובבניין השני היא תכלול שלוש חנויות.

לדברי עו"ד זיו גרומן, מומחה להתחדשות עירונית, המייצג את בעלי הדירות בפרויקט, הדיירים כבר ערכו מכרז ובחרו בחברת קרסו נדל"ן בעיר. שיעור חתימות הדיירים הגיע ל־80%.

הפרויקט צפוי לצאת לדרך בתחילת 2018, והאכלוס צפוי לתחילת 2020. את הפרויקט יזמו האדריכלים אדר סקר ויעל סאגה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
השמש התל-אביבית תיעלם
זה עניין של זמן עד שיזמי נדל״ן יסתירו לגמרי את השמש שתושבי העיר יכולים עדיין להנות ממנה היום. בקרוב גם בים יתחיל תהליך של הסתרה שיתחיל בבנייה של שלושה בניינים של 32 קומות במקומה של כיכר אתרים (משעת הזריחה ועד שתיים-עשרה לא תגיע קרן שמש אל המתרחצים - החוף יהיה מוצל).
אלי  |  07.05.17
לכל התגובות