אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאיר כץ הגיע לשימוע בתע"א, יו"ר הוועד העדיף להיעדר צילום: עמית שעל

יאיר כץ הגיע לשימוע בתע"א, יו"ר הוועד העדיף להיעדר

בנו של שר הרווחה הוא אחד החשודים המרכזיים בפרשת השחיתות בתע"א. יו"ר הוועד סירב להגיע לשימוע בטענה כי אינו בעל משרה בחברה

30.04.2017, 20:44 | אסנת ניר

התעשייה האווירית (תע"א) ערכה שימוע ליאיר כץ, בנו של שר העבודה והרווחה חיים כץ, בנוגע להשעייתו מהחברה בזמן החקירה המתנהלת נגדו. לשימוע, שהתקיים ביום שלישי האחרון, הגיע כץ מלווה בכמה עורכי דין, ביניהם עו"ד יעקב וינרוט ועו"ד עמית חדד.

קראו עוד בכלכליסט

יאיר כץ, מהנדס במפעל מבת בתעשייה האווירית, המכהן כיו"ר סקטור המהנדסים בוועד העובדים בחברה, הוא אחד החשודים המרכזיים בפרשת השחיתות בתע"א. הוא חשוד בעבירות של תיווך בשוחד וסחיטה באיומים, ככל הנראה במטרה לגרום לעובדי תע"א להתפקד לליכוד.

יאיר כץ , צילום: עמית שעל יאיר כץ | צילום: עמית שעל יאיר כץ , צילום: עמית שעל

מבין חברי הוועד שזומנו עד כה לשימוע, היחידי שבחר לא להגיע אליו הוא יו"ר ועד העובדים אהוד נוף, החשוד בעבירות של סחיטה באיומים. אי הופעתו של נוף לשימוע, על פי מקורביו, נובעת מטיעונו כי לחברה אין סמכות להשעותו מכיוון שאינו בעל משרה בחברה, אלא בהסתדרות, מתוקף תפקידו כראש הוועד. פעולה זו נעשתה בגיבוי ההסתדרות והעומד בראשה אבי ניסנקורן.

התעשייה האווירית החלה בהליכי השעיה לכלל עובדיה החשודים במסגרת הפרשה, עד אשר תחליט המשטרה האם להגיש כתבי אישום או לסגור את התיקים בעניינם. החברה אינה מתייחסת להליכים, אך גורמים בחברה אמרו שכמה עובדים כבר הושעו. לפני כעשרה ימים התקיימו שימועים גם לחברי הוועד אילן אטל, דוד פרץ, רוג'ר אנקווה ואושרי קסלסי. הדיונים מתקיימים בפני נציגי משאבי אנוש של החברה וההחלטה מלווה ביועצים משפטיים.

התעשייה האווירית מתפקדת ללא יו"ר מזה כתשעה חודשים. רק לאחרונה נפסלה מועמדותו לתפקיד של מועמדו ומקורבו של שר הביטחון ליברמן, יאיר שמיר, על ידי ועדת גילאור.

עוה"ד יעקב וינרוט, עמית חדד, אושר רובינגר ונועה מילשטיין המייצגים את כץ מסרו: "בשימוע טענו שאין בסיס לחשדות המיוחסים למרשנו ובכל מקרה, אין בעצם קיומה של חקירת משטרה כדי להצדיק סנקציה פוגענית של השעיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
במבת העבירו מהנדס למפעל בנתבג שלא יתמודד
במפעל מבת איימו על מס מהנדסים שלא יתמודדו לוועד. במקרה אחד הכניסו מהנדס לרשימת המפוטרים אותו מהנדס נקלט בסוף בנתבג.במקרה אחר איימו על מהנדס וותיק שלא יתמודד. במפעל הייצור הכניסו מתמודד לרשימות פיטורים שלא יתמודד.לבסוף בכל המקרים מקורבים של המאימים נבחרו ללא בחירות.אלה איומים אלה פשעים חמורים
יודע  |  02.05.17
16.
משפחה רעה
התעשייה האווירית במקום מהנדסים ומדענים קבלנו פריימריז, במקום טכנאים וחשמלאים קיבלנו פוליטיקאים ועסקנים קטנים. חברה מפסידה עם חובות של מליארדים, לא פלא שלא מסוגלת להעלות פרוייקטים לשמיים. .. ���� חיים כץ, אם זה עסק פרטי של המשפחה תמכור דירות ותשלם את החובות, כמו כל בעל עסק בקשיים....
יוסי  |  02.05.17
15.
עם נוף לא רואים מבטחים בחוף.
אהוד אתה מתחבא מאחורי ניסנקורן מלך ההיסתדרות, למה ??? הרי אם אין לך מה להסתיר וישר אתה אז גם זה יוודע לכולם. אבל אתה מעדיף להתחבא כי יש בך כתם גדול. אולי שניסנקורן ייתן לך גם משכורת ??? אגב איך זה שכל המושעים עדיין מחזיקים ברכביהם ??? ניסנקורן בהסכם עם חיים כץ שיריין לעאנשי סיעת עוז את מקומותיהם בהסתדרות לכן הוא יוצא לטובתם, הנכון הדבר מר ניסנקורן ??? אתה שומר הוועדים ומגן עליהם במקום להגן על העובדים. הוועד הזה לידיעתך הטיל אימה ופחד, זרע טירור במפעל. לא נתן לאנשים להתמודד לנציגות הוועד, מעין צפון קוריאה דמוקרטית. והכל על פי חיים כץ. תגיד לי שלא ידעת. כמה פעמים באתה לסמינרים של תעשייה אוירית או עוז כחבירו של חיים כץ. ניסנקורן לך גם אתה הבייתה. אנו עובדי התעשייה האוירית נקדם בבכרה את שלי יחימוביץ. אתה תקבל את 64 חברי הוועד ושלי תקבל אלפים מביננו. גועל נפש צרוף בפשע.
ניסן  |  02.05.17
14.
לנחקרים חל איסור לדבר איש עם רעהו
עד לסיום החקירה חל איסור בתוך הוועד לשוחח איש עם רעהו לפחות ל20 חברינוועד.כל מי שנחקר מנוע לדבר עם נחקרים אחרים. אם כך הדבר כיצד וועד יכול לתפקד בצורה כזאת. חשש לשיבוש מהלכי חקירה והחקירה עלולה להמשך חודשים רבים.מדוע העובדים צריכים לסבול ממצב זבלתי נסבל זה.
דויידי  |  01.05.17
לכל התגובות