אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ון מקאפי מפתח סמארטפון נגד האקרים צילום: טוויטר

ג'ון מקאפי מפתח סמארטפון נגד האקרים

המכשיר צפוי להיות מאובטח במיוחד ולהעניק למשתמש שליטה על המידע שהוא מעביר לאפליקציות ושירותים מקוונים. בעתיד, יציג גם יכולת לצמצום מעקב

01.05.2017, 12:09 | רפאל קאהאן
ג'ון מקאפי, מומחה הסייבר התמהוני ביותר בעולם, חשף פרויקט חדש: סמארטפון נגד האקרים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי דיווח של ניוזוויק, מקאפי טען שמדובר בטלפון המאובטח ביותר שקיים - והוא ישיק אותו בהמשך השנה דרך MGT, חברת האבטחה שלו. מקאפי הסביר שבפיתוח המכשיר הושקע ממון רב; הוא מצויד בסדרה של מתגים על גבו שמאפשרים לנתק באופן פיזי את כל החלקים שעשויים לשמש למעקב: אנטנות, ווייפיי, בלוטות', GPS, סוללה, מצלמה ומיקרופון.

הטלפון של מקאפי, צילום: טוויטר הטלפון של מקאפי | צילום: טוויטר הטלפון של מקאפי, צילום: טוויטר

בנוסף, מצויד הטלפון במערכת שמונעת ממנו להתחבר למכשירי מעקב או IMSI וכן מוטמע בו מנגנון חיפוש וגלישה אנונימי. המכשיר צפוי לעלות באיזור ה-1,100 דולר והוא מיועד בראש בראשונה לארגונים וחברות. עם זאת הגילויים האחרונים על יכולות המעקב של ה-NSA כמו גם היכולת שלה לפרוץ למכשירי סלולר עשויה לעניין גם לקוחות פרטיים שחרדים לפרטיות שלהם.

חסין פריצה? אין דבר כזה

בהיותו מומחה אבטחה, נזהר מקאפי מלומר שהמכשיר חסין לפריצה - שכן אין דבר כזה וכנראה שגם לא יהיה. לדבריו, הגרסה הראשונה של המכשיר לא מיועדת למנוע מעקב אלא לאפשר למשתמש לשלוט בפרטיות שלו. גרסה 2 שצפויה לצאת בשנה הבאה צפויה להיות "חסינה לפריצות ומעקב ככל שזה ניתן", הסביר מקאפי. הוא ציין שהחלק הבעייתי במכשירים היא תמיד התוכנה.

מכשיר סלולר מאובטחים כבר הושקו בשנים האחרונות בהצלחה כזו או אחרת. הבלאקפון למשל שנטען שהוא חסין לחלוטין נפרץ כבר לפני כשנה. כך גם מכשירים של בלקברי, אייפונים ואפילו המערכת של סמסונג - נוקס - נמצאה כפגיעה. עם זאת יש לציין שפריצה למערכת מאובטחת דורשת ידע, כסף וזמן, זאת אומרת שהאקר ממוצע לא יבזבז את זמנו על המכשיר של סבתא שלכם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות