אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר: הממשלה צפויה לאשר הגדלת נקודות הזיכוי במס להורים עובדים צילום: שאטרסטוק

מחר: הממשלה צפויה לאשר הגדלת נקודות הזיכוי במס להורים עובדים

המהלך הוא חלק מתוכנית "נטו משפחה" שעליה הכריז שר האוצר כחלון. התוספת הצפויה למשפחה - אלפי שקלים בשנה

02.05.2017, 17:24 | עמרי מילמן ואדריאן פילוט

בישיבת הממשלה שתתקיים מחר (ד') צפוייה הממשלה לאשר את הגדלת נקודות הזיכוי במס להורים עובדים במסגרת תוכנית 'נטו משפחה' עליה הכריז שר האוצר משה כחלון לפני מספר שבועות.

קראו עוד בכלכליסט

כחלק מהתוכנית נקבע כי נקודות הזיכוי הניתנות להורים לילדים עד גיל 6 יוגדלו ויושוו בין גברים לנשים. לפי האוצר הגידול בהכנסה הפנויה של בני זוג עם ילדים, צפוי להסתכם בעקבות המהלך באלפי שקלים בשנה. זאת מאחר ושווי נקודת הזיכוי הוא 215 שקל בחודש.

כחלון ונתניהו, צילום: עמית שעל כחלון ונתניהו | צילום: עמית שעל כחלון ונתניהו, צילום: עמית שעל

כיום גברים זכאים לנקודות זיכוי בעבור ילד מיום היוולדו באופן מדורג עד לשנה שבה מלאו לילד 3 שנים. נשים זכאיות כיום לחצי נקודה מיום הלידה ול-2 נקודות מגיל שנה ועד לשנה שבה ימלאו לילד 5 שנים. לאחר שהמהלך יאושר בממשלה, הוא צפוי להגיע לאישורה של הכנסת לאחר פתיחת מושב הקיץ בשבוע הבא.

כחלון מסר: "בדיוק כפי שהתחייבנו, אנחנו עובדים בשיא המרץ בכדי להוציא את התוכנית לפועל ולסייע למעמד הביניים ולמשפחות העובדות בהקדם האפשרי. האזרחים חיכו מספיק שנים בכדי לקבל את מה שמגיע להם מהמדינה.

"יישום תוכנית משפחה נטו בכלל והעלאת נקודות הזיכוי בפרט תכניס אלפי שקלים נוספים בשנה לכל משפחה, אשר יוחזרו למשק בצריכה. ההורים יראו את הכסף הנוסף בנטו כבר בזמן הקרוב מאוד".

הערכות: הקואליציה לא תתנגד

במערכת הפוליטית מעריכים שכל השותפות הקואליציוניות יצביעו מחר בעד התוכנית של כחלון שעלותה כ-4 מיליארד שקל. הערכות בסביבתו של כחלון הן כי שני הנפגעים הגדולים של המהלך החד-צדדי של כחלון - גם ראש הממשלה בנימין נתניהו וגם ראש מפלגת הבית היהודי, נפתלי בנט - יצביעו בעד התוכנית.

טרם התברר האם יהדות התורה תצביע נגד, ובסביבתו של שר הבריאות, שמחה על התנהלותו של כחלון, מסרו כי הנושא עדיין נמצא בדיונים פנימיים אך ככל הנראה הסיעה תצביע בעד המהלך. ליצמן דורש להעלות את מס בריאות ב-0.5% וזאת על מנת למממן את הביטוח הבריאות הממשלתית שהוא מקדם.

בראיון ל"כלכליסט" הבהיר כחלון כי אין בכוונתו לעלות מסים לאזרחים עובדים אך הוא יידע למצוא פתרון מימון לתוכנית הזו. גם אם יהדות התורה תצביע בעד בממשלה, כלל המהלכים העיקריים של התוכנית חייבים להגיע לוועדת הכספים של הכנסת, בראשות משה גפני, וכך שגם ליהדות התורה אינסטנציה נוספת לעכב או לשים מכשולים באישור הסופי לתוכנית. גם ש''ס צפויה לתמוך במהלך, כאשר סגן שר האוצר, יצחק כהן אף הציג חלק מהתוכנית.

גם ישראל ביתנו, בראשות שר הביטחון אביגדור ליברמן, יצביעו בעד המהלך. כזכור, ליברמן היה זה שהתנגד לנסח הצהרה משותפת נגד תוכניתו והתנהלותו של שר האוצר כחלון סביב "נטו משפחה" וכבר אז מקורביו הסבירו כי ליברמן לא ינקוט בשום צעד שיערער את יציבותה של הקואליציה ותגרום לבחירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות