אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
70 זוגות צעירים זכו בדירות לשכירות מוזלת לטווח ארוך ברמת השרון הדמייה: אסף פרץ

70 זוגות צעירים זכו בדירות לשכירות מוזלת לטווח ארוך ברמת השרון

560 איש נרשמו להגרלה לפרויקט "אביב שלי" בעיר. הזוכים ישלמו מחיר של 5,270 שקל לדירת 4 חדרים, לעומת 6,200 שקל לרוכשים בשוק החופשי. כחלון: "זהו כלי משלים להוזלת מחירי הדיור. נעלה דרמטית את היצע הפרויקטים לשכירות"

03.05.2017, 12:44 | ענת דניאלי

560 זוגות צעירים נרשמו להגרלה לפרויקט שכירות ארוכת הטווח ברמת השרון, מהם 70 עלו בהגרלה. את ההגרלה קיימה קבוצת אביב, בפיקוח של משרד רואי חשבון, חברת "דירה להשכיר" ויועצים משפטיים.

זוכי הפרויקט ישלמו מחירים מופחתים בגין שכירת דירה בת 3 חדרים, כולל דמי ניהול, מחסן וחנייה סכום של 3,980 שקל לחודש. מחיר השכרתה של דירת 4 חדרים, כולל דמי ניהול, חנייה ומחסן יהיה 5,270 שקל לחודש. כמו כן, שכר הדירה יהיה צמוד למדד המחירים לצרכן, כשמשך תקופת ההשכרה היא 3 שנים והשוכרים יוכלו להאריך אותה בשתי תקופות נוספות בנות 3 ו-4 שנים.

בפרויקט ישנן 211 דירות נוספות שיושכרו במחירי השוק החופשי לתקופה של 5 שנים וכן תינתן אפשרות השכרה לתקופה נוספת בת 5 שנים, בתוספת של 5% בשכר הדירה. כך יוכלו ליהנות השוכרים מיציבות במקום המגורים, מהסכם שכירות הוגן עם תנאים ידועים מראש ומשכר דירה קבוע וידוע. הפרויקט משווק לציבור, במודל הסטנדרטי של דירה להשכיר, לפיו הדירות מושכרות לתקופה מינימלית של 20 שנה, כשכ-25% מהדירות יושכרו לזכאי משרד הבינוי והשיכון במחיר הנמוך ב-20% ממחיר השוק. בדומה לכלל הפרויקטים של דירה להשכיר, יהנו דיירי הפרויקט מודאות ויציבות לגבי תקופת השכירות, דמי שכירות קבועים, דירות מגורים מקבלן. בתום תקופת ההפעלה בת 20 השנים, יהיה רשאי היזם למכור את הדירות בשוק החופשי.

הדמיית דירה בשכירות מוזלת ברמת השרון, הדמייה: אסף פרץ הדמיית דירה בשכירות מוזלת ברמת השרון | הדמייה: אסף פרץ הדמיית דירה בשכירות מוזלת ברמת השרון, הדמייה: אסף פרץ

פרויקט "אביב שלי" ברמת השרון ממוקם ברחוב חטיבת אלכסנדרוני בעיר, כולל 281 דירות, מתוכן 70 דירות המיועדות למחזיקי תעודת זכאות של משרד השיכון שעלו בהגרלה. בכלל הדירות לזכאים, 18 דירות הן בנות 4 חדרים ו-52 דירות הן בנות 3 חדרים. 18 דירות מתוך 70 הדירות לזכאים, שמורות לתושבי רמת השרון. הזוכים בהגרלה יוכלו לבחור את דירתם לפי סדר הזכייה. תעודת הזכאות בהגרלת דירה להשכיר זהה לזו של תעודת מחיר למשתכן.

שר האוצר, משה כחלון אמר כי: "פרויקט השכירות ארוכת הטווח הוא כלי משלים בידי קבינט הדיור להוזלת מחירי הדיור ובכוונתנו להפכו לכלי מרכזי להתמודדות עם מחירי הדיור באזורי הביקוש. יש לנו כממשלה אחריות כלפי הזוגות הצעירים שלא יכולים לרכוש דירה באזורי הביקוש. הפרויקטים מבטיחים להם מגורים במחירים מוזלים והוגנים, ולא פחות חשוב לתקופה ארוכה וידועה מראש. מדיניות משרד האוצר בשנים הקרובות היא להקצות יותר תקציב ויותר קרקעות, בכדי להגדיל באופן דרמטי את ההיצע של פרויקטים לשכירות ארוכת טווח".

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי אמר כי "פרויקט 'אביב שלי' ברמת השרון הוא חשוב, בלב אזור הביקוש. הוא הפרויקט השני המגיע לאכלוס, במסגרת תוכנית הדיור להשכרה לטווח ארוך, מבין שורה של פרויקטים העתידים להתאכלס בשנים הקרובות. פרויקט זה מהווה דוגמה לפרויקטים הבאים באשר לרמת הגמר של הדירות, המפרט הטכני, השירות לדיירים, העובדה ששכר הדירה קבוע לתקופה ארוכה בחוזים הנחתמים עם השוכרים ובנושאים נוספים. אנו רואים כי החברות במגזר העסקי נענות ליוזמת הממשלה ומשתתפות במכרזים. במקביל אנו רואים ביקוש רב מצד ציבור הדיירים המסתער על הפרויקטים. לאור זאת בכוונתנו להמשיך ולהביא לשוק מספר גדול של פרויקטים איכותיים בשנים הקרובות" .

מנכ"לית קבוצת אביב, דפנה הרלב הוסיפה כי: "היוזמה מביאה עמה ודאות לשוכרים, הנהנים משכירות ארוכת טווח במחיר ידוע מראש. יציבות זו מאפשרת לאותם זוגות צעירים להימנע ממעברים בין דירות שכורות, ולשלוח את ילדיהם למסגרות לימוד קבועות. עם סיום שיווק דירות למחזקים בתעודת זכאות, אנו ממשיכים בשיווק 211 הדירות בשוק החופשי. דירות 4 חדרים יושכרו במחיר של החל מ-6,200 שקל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות