אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמדה בתחזיות: אורבוטק סוגרת רבעון עם ירידה של 3.7% ברווח צילום: אשר לוי

עמדה בתחזיות: אורבוטק סוגרת רבעון עם ירידה של 3.7% ברווח

החברה המפתחת מערכות בדיקה לתעשיית האלקטרוניקה מציגה הכנסות רבעוניות של 187.6 מיליון דולר, ירידה של 1.5% בהשוואה לרבעון המקביל. שורת הרווח וההכנסות עמדו בציפיות השוק

03.05.2017, 14:45 | ניר טל

חברת אורבוטק מסכמת את הרבעון הראשון ברווח נקי של 22 מיליון דולר (על בסיס NON GAAP), ירידה של 3.7% בהשוואה לרווח של 23 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנת 2016. הרווח המתואם למניה הסתכם ב-46 סנט למניה, בהתאם לתחזיות האנליסטים.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה המפתחת מערכות ייצור ובדיקה לתעשיית האלקטרוניקה רשמה ברבעון הכנסות של 187.6 מיליון דולר, בהתאם לתחזיות אנליסטים וירידה מינורית של 1.5% בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2016. שורת הכנסות עמדה בקצה העליון של תחזיות החברה אותן פרסמה במהלך סיכום שנת 2016 -  190-180 מיליון דולר. הרווח הגולמי הסתכם בכ-87 מיליון דולר, שיעור של 46.4% מההכנסות, לעומת 45% ברבעון המקביל.

"הרבעון הראשון באופן מסורתי נמוך בתעשייה שלנו. לכן פרסמנו תחזית, ומבחינת שיעור הרווחיות אנחנו עומדים בתחזיות. במהלך השנה נראה עלייה והמחצית השנייה של השנה תהיה גבוה מהמחצית הראשונה" אמר רן ברקת, סמנכ"ל הכספים באורבוטק בשיחה עם "כלכליסט".

הרווח התפעולי הרבעוני הסתכם בכ-19.6 מיליון דולר, ירידה של 16% לעומת רווח תפעולי של 23 מיליון דולר ברבעון המקביל. הירידה מיוחסת לעלייה בהוצאות התפעול של החברה, ובפרט לגידול בהוצאות מו"פ והוצאות מכירה ושיווק.

בפילוח הכנסות החברה לתחומים עולה כי בתחום הסמי-קונדקטור (SD) רשמה החברה הכנסות של 52.5 מיליון דולר, ירידה של 27% בהשוואה לרבעון המקביל (72.5 מיליון דולר). בתחום המעגלים המודפסים (PCB) רשמה החברה הכנסות של 77.5 מיליון דולר, עלייה של 14% בהשוואה לרבעון המקביל (68 מיליון דולר). בתחום הצגים השטוחים (FPD) רשמה החברה הכנסות של 53 מיליון דולר לעומת 45 מיליון דולר ברבעון המקביל.

בהתייחס לשוק הצגים השטוחים אומר ברקת: "כל התעשייה עוברת ל-OLED - Organic Light Emitting Diodes (דיודה פולטת אור המבוססת על חומר אורגני ומאפשרת לייצר מסכים שטוחים) לצורך ייצור צגים שטוחים וגמישים. אנחנו רואים שכל התעשייה משקיעה בזה ויש לנו נתח שוק מאוד משמעותי בתחום. לצורך המעבר הם נדרשים להשקיע במכונות וזה יוצר לנו הזדמנות גדולה. בניגוד לשתי החטיבות האחרות, אנחנו מרגישים את זה בהזמנות מאחר שמדובר בהשקעות לטווח ארוך".

על פי תחזיות החברה, הכנסותיה לרבעון השני יעמדו על 220-210 מיליון דולר, כששיעור הרווחיות הגולמית צפוי לעמוד על 46%, על בסיס תמהיל המוצרים נכון לעכשיו.

  , צילום: אשר לוי צילום: אשר לוי   , צילום: אשר לוי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות