אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסלמונלה מכה שוב: הוטל הסגר על משק מטילות במושב עלמה צילום: עמית שעל

הסלמונלה מכה שוב: הוטל הסגר על משק מטילות במושב עלמה

זאת לאחר שבביקורת שערכו מפקחי השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות עלה חשד להימצאות חיידק הסלמונלה בלול. לפי הנחיות משרד הבריאות יש לצרוך ביצים אך ורק לאחר בישולן בחום

03.05.2017, 15:24 | נורית קדוש

מגדלי הביצים לא מצליחים למגר את חיידק הסלמונלה בתוצרת המשווקת לצרכנים. הסגר הוטל על משק מטילות במושב עלמה, לאחר שבביקורת שערכו מפקחי השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות עלה חשד להימצאות חיידק הסלמונלה בלול.

ההסגר שהוטל על המשק אוסר שיווק ביצים ממנו, עד לקבלת תוצאות בדיקות מעבדה נוספות שנערכו. לאחרונה יזם משרד החקלאות תוכנית חדשה לניטור סלמונלה בלולי ביצים למאכל (מטילות) ובמשחטות עופות במטרה להפחית את כמות חיידקים בביצים ובבשר העוף המגיעים לצרכן.

ביצים (ארכיון), צילום: בלומברג ביצים (ארכיון) | צילום: בלומברג ביצים (ארכיון), צילום: בלומברג

על פי אותה תוכנית, בביצי מאכל תיאסר לחלוטין הפצת ביצים מלולים בהם נמצא החיידק סלמונלה מסוג אנטריטידיס או טיפימוריום. כל הלולים לביצי מאכל במדינה יידגמו וייבדקו שלוש פעמים בשנה. ביצים מלולים שיכילו רמות כלשהן של סוגי סלמונלה מזנים אלה זו יאסר שיווקן, והן יושמדו או יעברו פיסטור טרם שיווק. במשרד החקלאות מציינים כי הכנה ובישול נכונים של מוצרים מן החי משמידים את חיידקי הסלמונלה, ועל פי הנחיות משרד הבריאות יש לצרוך ביצים אך ורק לאחר טיפול תרמי (בחום).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות