אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש עתיד השתמשה במידע פנים על ניצולי שואה לצורך תעמולת בחירות. הקנס: 55 אלף שקל צילום: אוראל כהן

יש עתיד השתמשה במידע פנים על ניצולי שואה לצורך תעמולת בחירות. הקנס: 55 אלף שקל

לפי הרשות למשפט טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים הסיעה בראשה עומד יאיר לפיד עשתה שימוש במידע שהגיעה אליה מעמותת "מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל" לצורך תעמולה לקראת הבחירות האחרונות. יש עתיד: "לוקחים אחריות מלאה"

03.05.2017, 15:29 | אדריאן פילוט

מפלגת יש עתיד, בראשות ח"כ יאיר לפיד, עשתה שימוש לא חוקי במידע לצורכי תעמולה ולשם פניות בדיוור ישיר לניצולי שואה לקראת הבחירות לכנסת ה-20, כך הודיע היום (ד') משרד המשפטים.

לפי הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע (רמו"ט) במשרד המשפטים, "מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל" בראשות קולט אביטל, העבירה מידע למפלגת "יש עתיד" בזאת תוך הפרת החוק הגנת הפרטיות. בעקבות הפרה זו, הוטלו עליהם קנסות בסף כולל של 55 אלף שקלים.

בעקבות תלונות שהתקבלו במשרדי רמו"ט, הרשות ביצעה הליך פיקוח מקיף, הכולל עריכת חיפושים וחקירות מחשב במשרדי המפלגה והעמותה. על פי ממצאי ההליך, יו''ר העמותה אביטל, העבירה ליו"ר מטה מפלגת יש עתיד לבקשתו, קבצים הכוללים רשומות שמכילות מידע אישי רגיש ומזוהה על ניצולי שואה. זאת, ללא הסכמה מפורשת של הניצולים, תוך פגיעה בפרטיותם ובניגוד לחוק הגנת הפרטיות, נמסר ממשרד המשפטים.

יאיר לפיד, יו"ר יש עתיד, צילום: אוראל כהן יאיר לפיד, יו"ר יש עתיד | צילום: אוראל כהן יאיר לפיד, יו"ר יש עתיד, צילום: אוראל כהן

עוד נמסר כי בהמשך, המפלגה השתמשה במידע לצורכי תעמולה ולשם פניות בדיוור ישיר לניצולי שואה לקראת הבחירות האחרונות שנערכו ב-2015. לנציגי המפלגה והעמותה נערך שימוע במסגרתו הוזמנו להגיב לטענות נגדם. לאחר תום הליך זה, הוחלט כי כלל הגורמים פעלו בניגוד להוראות החוק, ועל כן הוטלו עליהם שני קנסות מנהליים: הראשון בסך 25 אלף שקל בגין פגיעה בפרטיותם של הניצולים בדרך של שימוש בפרטיהם לשם ביצוע דיוור ישיר של מכתב התעמולה ושל שיחות התעמולה ללא הסכמת הנמענים והשני, בסך 15 אלף שקל עקב ביצוע דיוור ישיר לניצולים מבלי שפירטה את הפרטים שהחוק מחייב לפרט בעת פנייה בדיוור ישיר.

ממפלגת יש עתיד נמסר: "יש עתיד חרטה על דגלה את השמירה על הוראות החוק ועמידה בכל כללי מנהל תקין. מדובר בתקלה חד פעמית שנעשתה בזמן מערכת בחירות, בתום לב וללא ידיעה שהעניין אינו תקין. מדובר בפעם ראשונה שהמפלגה חורגת מהוראות החוק ואנחנו לוקחים על עצמנו אחריות מלאה על התקלה ופועלים כדי שהדבר לא יקרה שוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות