אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסק חכם: הטכנולוגיה כבר כאן והגיע הזמן להשתמש בה צילוםץ: שאטרסטוק

עסק חכם: הטכנולוגיה כבר כאן והגיע הזמן להשתמש בה

04.05.2017, 09:28 | בשיתוף בזק
בעלי העסקים בישראל, ובייחוד בעלי עסקים קטנים ובינוניים, מחפשים תמיד את הדרך להפוך את העסק שלהם ליעיל יותר, במטרה להגדיל הכנסות, לצמצם עלויות תפעול וכח אדם, להקטין סיכונים עסקיים וכמובן – להגדיל את שורת הרווח. זאת על מנת להבטיח את היציבות העסקית מחד ולאפשר צמיחה ושגשוג עסקיים מאידך.

אחת הדרכים לעשות זאת היא להשתמש במערכות מידע וניהול חכמות, המאפשרות לבעל העסק להתנהל באופן יעיל ואפקטיבי ולהשיג את כל המטרות שציינו. עם זאת, עד כה מערכות אלה, הנכנסות תחת מטריית "העסקים החכמים" היו נחלתן של החברות הגדולות במשק, שיכלו להקצות לכך משאבים וכח אדם לטובת רכישה והטמעה של המערכות.

בנוסף, חלק מבעלי העסקים כבר היום משתמשים בכל מיני מערכות, אולם מערכות אלה אינן משתלבות למערכת אחת המרכזת את כל ההתראות ומעניקה תמונה מלאה לבעל העסק, בכל מקום בו הוא נמצא ובכל שעה של היום.

עסק חכם של בזק עסקים מהיום העסק שלך עובד בשבילך החל מ- ₪99 לחודש

 

עגלת קניות חכמה הופכת לקוחות למרוצים - הסיפור של רשת הסופרים Whole Foods Market

מערכות חכמות לניהול עסק קיימות כבר היום לשירותם של מנהלי העסקים והן אינן מתמצות רק במערכת CRM לעסק. לצורך הדוגמא, כדאי לקפוץ לרשתות הסופרמרקטים הגדולות באירופה ובארצות הברית. בחלק מהסניפים של רשת Whole Foods Market האמריקנית פועלות עגלות חכמות. איך זה עובד? נכנסים לסניף ומפעילים את האפליקציה של הרשת, מסנכרנים עם עגלת הקניות ומרגע זה כל מה שנכנס לעגלה, נכנס לחשבון הסופי לקניה. כל זאת באמצעות אמצעי סריקה שמותקן על העגלה וחיישנים שמותקנים בה. הלקוח מתחרט? אין בעיה, אם זה יצא מהעגלה זה ייצא מהחשבון. סנסורים ועיניים חכמות בסניף יודעות לספר ללקוח על מבצעים, לעזור לו למצוא מוצרים שהוא מחפש וחשוב לא פחות, להזכיר לו מה שכח לקחת לקראת היציאה מהסופר.שהלקוח מסיים את הקניה ועוזב את הסופר, נכנסת לפעולה מערכת סליקה מהירה ופשוטה שגובה ממנו את הסכום על הקניה. היתרונות של המערכת הזאת, שכעת ניתן ליהנות ממנה גם בישראל, מאפשרת לבעל העסק ליצור חוויית לקוח נעימה, נוחה ומהירה, לקדם מוצרים ולהגדיל את סל הקניה של הלקוח ולא פחות חשוב – היא מקטינה את ההוצאות על כח אדם משום שהיא משחררת את הלחץ מהקופות ואת הצורך בסדרנים.

 , צילום: צביקה טישלר צילום: צביקה טישלר  , צילום: צביקה טישלר

ההשקעה הכספית גבוהה? לא בהכרח

ההשקעה בטכנולוגיות חכמות נחשבת בדרך כלל להשקעה כבדה ויותר מכך – חלק מבעלי העסקים חוששים ממערכות אלה משום שהן מחייבות לדעתם, צוותים טכנולוגיים שיפעילו את המערכות ויספקו את המענה לבעל העסק. חברת בזק מספקת פתרון קל, מהיר וגמיש שפותר את שני הנושאים האלה ובכך מאפשר לעסקים קטנים וגדולים כאחד ליהנות מעסק חכם מבלי להתמודד עם ההשקעה הכספית או עם הצורך להתמודד עם הצרכים הטכנולוגיים של המערכת.

השירות החדש של בזק עסקים שמאפשר לכל עסק להפוך לחכם בקלות ובעלות נמוכה, החל מ- ₪99 לחודש לפרטים

 

ניהול חכם = עסק צומח

אמנם הלקוחות הם הסיבה שבעתיה קמים בעלי העסקים בבוקר, אולם הם לא המקור הבלעדי לדאגה עבורם. לצד מערך השירות והמכירות של כל עסק, פועלים מערכים נוספים כמו מערכי מלאי וסחורה, שירותי משרד ומחשוב, מערכות לשמירה על העסק ועל תכולתו ועוד. מערכים אלה חשובים לא פחות מהטיפול בלקוחות ובחלק לא מבוטל מהמקרים, טיפול לקוי בהם עשוי להביא לפגיעה משמעותית בעסק.

בעלי עסקים רבים מספרים כי הצורך לטפל במספר רב של מערכות מורכבות וקריטיות לעסק כל הזמן, יוצר מעמסה עצומה עליהם ובמרבית המקרים הם אינם חשים בטחון שהם שולטים בכל התמונה המלאה. כעת יכולים ליהנות בעלי העסק משליטה ובקרה טובות בהרבה, באמצעות המערכות של בזק, המתממשקות למערכת אחת המעניקה תמונה ברורה וכוללנית מחד, ומאפשרת קבלת התראות מידיות על אירועים חריגים מאידך. בין המערכות האלה ניתן למצוא פתרונות לכל תחומי העסקים, לדוגמא:

• מערכות לבקרת כניסה ויציאה לעסק, לרבות פריצות וחדירות לעסק במהלך שעות העבודה ולאחריהן.

• מערכות לבקרה על מקררים, מקפיאים ותנורים, המנטרות את הטמפרטורות ומתריעות על שינויים חריגים, הנובעים מפתיחתם או במקרים של הפסקת זרם החשמל

• מערכות לכיבוי אוטומטי של תאורה ומיזוג במשרדים ובמתחמי עבודה לאחר שעות העבודה

• מערכות לצילום במעגל סגור

ועוד.

 , צילוםץ: שאטרסטוק צילוםץ: שאטרסטוק  , צילוםץ: שאטרסטוק

חשוב לציין כי מערכות התראה פרטניות, לכל אחת מהסוגיות שצוינו, קיימות כבר היום אולם האתגר שהן מציבות הוא העובדה שבעל העסק מקבל מבול של התראות מבלי ליהנות מהתמונה המלאה, שתאפשר לו לתת מענה מלא ויעיל למקרה הספציפי. מערכות העסק החכם של בזק מאפשרות, באופן ייחודי, לשלב את כל מערכות ההתראה לתמונה כוללת ולייצר תסריטים למתן התראה לבעל העסק.

כדי להסביר כיצד זה עובד בפועל, דמיינו לעצמכם אטליז עם מספר מקררים: במקום שבעל העסק יקבל התראה בכל פעם שמקרר נפתח, הוא יקבל התראה לפי תסריט שנקבע מראש. כלומר - רק אם המקרר נשאר פתוח מעל לזמן מסוים, הטמפרטורה עלתה מעל 10- מעלות והחל טפטוף בשל הפשרת המוצרים, הוא יקבל התראה שתפרט את המצב שדורש התייחסות. כך בעל העסק יכול לשלוט בניהול העסק גם שהוא לא שם, מבלי להתייחס לכל התראה.

מערכות אלה משולבות כבר היום בהצלחה בחברות דוגמת אגם תקשורת, טלפאייר ועוד.

המשותף לכל המערכות האלה הוא העובדה כי לצד הראש השקט שהן מציעות לבעלי העסקים, הן מייצרות חסכון אדיר בהוצאות העסק, החל מהוצאות חשמל וכלה בהוצאות הנובעות מפגיעות בעסק ומאירועים חריגים.

עסק חכם הוא גם עסק מצליח ומשגשג

נקודה חשובה ולעיתים אף כואבת בניהול עסק היא התמודדות עם סיכונים בתפעולו. אחד הסיכונים המוכרים והקריטיים לעסק הוא נושא המלאים: מלאי גדול מידי שלא נמכר עלול ליצור הוצאה שמכבידה על העסק, מלאים שאינם עומדים בביקוש יכולים ליצור מפל ציפיות בקרב לקוחות, שעלול להביא לנטישת לקוחות ולחוויית לקוח שלילית ובל נשכח מקרים בהם המלאי נלקח מבלי לספק תשלום עבורו.

מערכות הניהול החכם מאפשרות שליטה מקסימלית במלאי בכל רגע נתון: ראשית, באמצעות המידע הנאסף על הלקוחות ועל סל הקניה שלהם, ניתן לקבל בזמן אמתי תשובה מדויקת מה נמכר ומה לא. כך בעל העסק יכול לנהל הזמנות לעסק באופן חכם וחסכני. התראה על מוצרים שאינם מצליחים לרכוש את ליבם של הלקוחות תוכל לסייע בתגובה מהירה באמצעות מבצעים והטבות שיקדמו את המוצר ועוד.

יתר על כן, המערכת של בזק מאפשרת שליטה מלאה במלאי שאינו כולל בברקודים (דוגמת ציוד מתכלה במרפאות, מכוני יופי, ועוד), ואיכון של ציוד עסקי, באמצעות חיישנים המוצמדים לציוד עצמו ומחוברים למערכת.

כולם חכמים, כולם מרוצים

יוסי זיגמון–מנהל אגף השיווק בבזק, מסכם את התרומה של העסק החכם לעסקים וללקוחות ואומר: "בעולם של ימינו, עסקים זקוקים ליותר מלקוחות מרוצים על מנת להצליח ולשגשג. הם זקוקים למערך שליטה ובקרה בעסק, שיודע לתת תמונה מלאה ועדכנית של המצב ולהתריע במקרים הדורשים התייחסות מיידית. עד כה עסק חכם היתה נחלתם של חברות גדולות ותאגידים. מעתה, גם עסקים קטנים ובינוניים יכולים ליהנות מהטכנולוגיה, מבלי ליצור מעמסה תקציבית ומשאבי כח אדם. מעתה הם יכולים להתפנות לפעילות הליבה של העסק – הלקוחות, המוצרים ו/או השירותים, תוך שהם נהנים מ"שקט תעשייתי" בשאר הזירות בעסק ומהערך המוסף הכרוך בעסק חכם".

עסק חכם של בזק עסקים מהיום העסק שלך עובד בשבילך החל מ- ₪99 לחודש

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות