אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העוזרים המשפטיים מפסיקים את השביתה צילום: גולן פרידנפלד

העוזרים המשפטיים מפסיקים את השביתה

משרד המשפטים וההסתדרות הודיעו שיפקחו על המו"מ בין העובדים להנהלה שתעצור את הצעדים החד-צדדיים מצדה

04.05.2017, 09:55 | אסנת ניר

העוזרים המשפטיים הפסיקו את שביתתם שנמשכת כשבועיים, וההנהלה תעצור את הצעדים החד-צדדיים מצדה. כך סוכם בין שרת המשפטים איילת שקד ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. השניים יהיו מעורבים ויפקחו על המו"מ בין הצדדים. מוועד העוזרים המשפטיים נמסר כי אם המו"מ לא יבשיל וההליכים החד צדדיים לא יופסקו, העובדים יחזרו לשביתה.

קראו עוד בכלכליסט

העוזרים המשפטיים יצאו כנגד הסכם בין הנהלת בתי המשפט לאוצר שפגע בשכרם. באוגוסט האחרון הכריזו העוזרים המשפטיים על סכסוך עבודה, לאחר טענות כי הנהלת בתי המשפט סירבה באופן ממושך לנהל איתם משא ומתן להסכם קיבוצי. זאת במקביל לפגיעה בתנאי העסקתם.

ארכיון, צילום: אלכס קולומויסקי ארכיון | צילום: אלכס קולומויסקי ארכיון, צילום: אלכס קולומויסקי

לטענת העוזרים המשפטיים, הנהלת בתי המשפט ביצעה באופן חד-צדדי שינויים ארגוניים המכפיפים מנהלית את העוזרים המשפטיים למחלקות משאבי האנוש, במקום לשופטים עצמם, תוך ביטול אישורים שכבר ניתנו לעוזרים על ידי השופטים. עוד נטען, כי לצד זאת הופר מצד ההנהלה נוהג השעון הגמיש הנדרש לעובדים לאור סוג מלאכתם, כך שכיום אין עוד אפשרות לגמישות.

תפקיד העוזר המשפטי לתמוך ולסייע לשופט בעבודתו על ידי מחקר, כתיבה והיבטים פרוצדוראליים שונים שקשורים בניהול התיקים התפקיד מושתת על יחסי אמון בין העוזר המשפטי והשופט ונדרשת ממנו נאמנות גבוהה, משום שהעוזר המשפטי מעורב בכל ההליך השיפוטי ונחשף לסוגיות חשובות ורגישות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות