אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי ויצו לא קיבלו תוספת שכר שהובטחה וישבתו מיום ראשון צילום: עמית שאבי

עובדי ויצו לא קיבלו תוספת שכר שהובטחה וישבתו מיום ראשון

בוועד אומרים כי הנהלת הארגון התנתה את יישום ההסכם בצעדי התייעלות מצד העובדים, הכוללים פיטורים, הפחתת דמי הבראה, הפחתת קידומי שכר עתידיים ועיכוב קידום בדרגות

04.05.2017, 13:14 | ספי קרופסקי
ועד עובדי ויצו מתכוון להשבית החל מיום ראשון את 187 מעונות היום ברחבי הארץ, את בתי הספר והסניפים של הארגון וכן את יחידותיו השונות. הוועד, המונה כ-3,500 עובדים, טוען שהעובדים לא קיבלו תוספת שכר שהובטחה להם במסגרת יישום הסכם שהושג עם משרד העבודה והרווחה. השביתה נכון לעכשיו מתוכננת עד להודעה חדשה.

בוועד אומרים כי הנהלת הארגון התנתה את יישום ההסכם המדובר בצעדי התייעלות מצד העובדים, הכוללים פיטורי עובדים, הפחתת דמי הבראה, הפחתת קידומי שכר עתידיים, עיכוב קידום בדרגות ועוד. ההחלטה לשבות התקבלה בשיתוף ההסתדרות.

מעון ויצו בפסגת זאב  (ארכיון), צילום: עמית שאבי מעון ויצו בפסגת זאב (ארכיון) | צילום: עמית שאבי מעון ויצו בפסגת זאב  (ארכיון), צילום: עמית שאבי

יו״ר ארגון עובדי ויצו, רחל מירון, מסרה כי הנהלת ויצו נקלעה לגירעון תקציבי וזאת למרות שקיבלה לפני כחצי שנה 7 מיליון שקל ממשרד העבודה והרווחה להעלאת שכר המטפלות במעונות, היא לא מעבירה כספים אלה לעובדות ומשתמשת בהם לכיסוי גירעונותיה. "יתרה מזאת, יו״ר ויצו מסרבת להיפגש עם נציגות העובדים ובפגישה שקיימנו היום עם מנכ״ל הארגון, כשהודענו שנאלץ לסגור המעונות אמר שמצדו שלא נפתח אותן. בלית ברירה אנו נאלצים לקבל את הצעתו", אמרה.

בתגובה להודעה שיגר מנכ"ל ויצו יגאל דקל מכתב ליו"ר הסתדרות המעוף ארנון כהן, ובו קרא לו לפעול על מנת למנוע את העיצומים המתוכננים. "השביתה היא צעד לא סביר ולא הגיוני בעיתוי שבו הוכרזה", כתב דקל, "היא תגרום לנזקים לא מידתיים לציבור הרחב ולעשרות אלפי תלמידים ופעוטות הלומדים במוסדות ויצו, אוכלוסיות בסיכון המטופלות במרכזים השונים ועוד. כל זאת, כאשר בסך הכל העקרונות בעניין יישום הסכם כץ קרובים לסיכום".

"להזכירך, אף שולמה לעובדים מקדמה כפי שהוסכם עם הוועד רק לפני פסח, כך שגם הדחיפות בעניין זה אינה ממשית. לעומת זאת הועד נוהג בחוסר תום לב מובהק כאשר הוא ממסמס, ובפועל מסרב, לכל ניסיון לדון באופן ענייני בתכנית הבראה הדרושה באופן דחוף לויצו".

בספטמבר שנה שעברה סוכם בין שר האוצר משה כחלון לשר העבודה והרווחה חיים כץ כי תינתן תוספת ישירה למטפלות בתחילת דרכן בסך של כ-400 שקל לחודש. כמו כן, תינתן תוספת ממוצעת ליתר המטפלות בסך של כ-300 שקל השנה, ו-400 שקל בשנת 2019. כמו כן, סוכם כי תועבר באופן מיידי תוספת בסך של 70 מיליון שקל לטובת שיפוצים ושיפור הבטיחות במעונות וכי הארגונים יקבלו סך של 20 מיליון שקל נוספים בכל אחת מהשנים 2017-218 עבור המשך שיפור המבנים והבטיחות במעונות היום.

ממשרד הרווחה נמסר בתגובה: "לא נקבל מצב שבו תקציב שהקצנו והעברנו לטובת הגדלת שכר המטפלות לא יגיע ליעדו. במסגרת הסכם תקדימי לשיפור שכר המטפלות והמבשלות, השר חיים כץ השיג תוספת משמעותית לשכרן שנעה בין 300-400 שקל בחודש ומסתכמת ב-53 מיליון שקל. התקציב הועבר במלואו לארגונים ואנו מצפים שעדכון השכר יתבצע ללא כל עיכוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות