אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויגודמן אחרי הפרישה מטבע: "קיים חוסר של עובדים בעלי כישורים גבוהים ובינוניים" צילום: אוראל כהן

ויגודמן אחרי הפרישה מטבע: "קיים חוסר של עובדים בעלי כישורים גבוהים ובינוניים"

מדובר בהופעה פומבית ראשונה מאז עזב את תפקיד מנכ"ל טבע בפברואר 2017 לאחר שלוש שנים בתפקיד. ויגודמן נמנע מלדבר על טבע או על נסיבות פרישתו

04.05.2017, 13:03 | דרור רייך

"יש עודף בעובדים עם כישורים נמוכים וחוסר גדול בעובדים עם כישורים גבוהים ובינוניים – לא רק בישראל, אלא בכל העולם", כך אמר היום (ה') ארז ויגודמן בכנס השנתי של מכון אהרון למדיניות כלכלית שנערך במרכז הבינתחומי. מדובר בהופעה פומבית ראשונה מאז עזב את תפקיד מנכ"ל טבע בפברואר 2017 לאחר שלוש שנים בתפקיד. ויגודמן נמנע מלדבר על טבע או על נסיבות פרישתו.

קראו עוד בכלכליסט

"צריך לעבור במשק לאוטומציה, צריך להתאים את הכישורים של העובדים לכלכה עם פריון גבוהה", אמר ויגודמן. "צריך חזון של מדינה – לא מהעבר קדימה אלה מהעתיד אחורנית. זאת קריאת השכמה לצורך של חזון על למדינה".

"לא חייבים להביא חברות בינלאומיות לכאן, אפשר לפעול ככה כמו אירלנד, אבל אפשר כמו דנמרק לעשות תעשייה גלובלית" מסביר ויגודמן. "צריך מיקוד במרכיבי היתרון היחסי של ישראל ולבנות פה סוג של הייבריד בין חברות ישראליות לבין חברות גלובלית שחלק מהפעילות שלהם יהיה בישראל".

"מוכרחים לבצע שיפור הפריון של ההון האנושי, יצירת כיוון ברור איפה משקיעים ובאיזה כיוון משקיעים. יש כסף, צריך לקחת מיתרות המט"ח ולהשקיעה, על תשתיות תחבורה והשקעה בציוד ומכונות" מסכם ויגודמן.

טבע מצויה כיום בשלבי ביניים שבין עזיבתו של ויגודמן לבין תהליך איתור מנכ"ל חדש על ידי ועדת איתור שמינה הדירקטוריון. ויגודמן פרש ב־7 בפברואר. יצחק פטרבורג, אשר כיהן כיושב ראש הדירקטוריון החל מינואר 2015, מונה לנשיא ומנכ"ל בפועל, עם תוקף מיידי. החברה סובלת מירידה במניה לשפל של 10 שנים לשווי חברה של 34 מיליארד דולר בעקבות ניסיון הרכישה הכושל של חברת מיילן ורכישת אקטוויס ג'נריקס מאלרגן באוגוסט 2016 תמורת 37 מיליארד דולר. הירידה בשווי מאיימת על יכולתה של טבע לעמוד בהחזר החוב העצום של 35.6 מיליארד דולר שנצבר נכון לסוף 2016 כתוצאה מהעסקה עם אלרגן.

לאחרונה טבע שכרה את חברת ההשמה לבכירים היידריק אנד סטרגלס אינטרנשיונל (Heidrick & Struggles International) שתסייע במאמצי החיפוש אחר מנכ"ל חדש עם ניסיון בתעשיית התרופות העולמית.

ארז ויגודמן. בכנס היום, צילום: אוראל כהן ארז ויגודמן. בכנס היום | צילום: אוראל כהן ארז ויגודמן. בכנס היום, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות