אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופ"א תעניק את יורו 2024 ל"מדינה ששומרת על זכויות האזרח" צילום: איי פי

אופ"א תעניק את יורו 2024 ל"מדינה ששומרת על זכויות האזרח"

התאחדות הכדורגל האירופית הוסיפה סעיף שמירה על זכויות אדם להנחיות שלה לאירוח טורניר היורו ב-2024. עד כה, הכריזו גרמניה וטורקיה רשמית על נכונותן להתמודד על אירוח הטורניר

05.05.2017, 13:07 | שירות כלכליסט

אופ"א הוסיפה סעיף שמירה על זכויות אדם להנחיות שלה לאירוח טורניר היורו ב-2024. עד כה, הכריזו גרמניה וטורקיה רשמית על נכונותן להתמודד על אירוח הטורניר.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר ערכה אופ"א בעיר ניון בשוויץ סדנת הגשת מועמדויות לנציגים של התאחדויות הכדורגל הגרמנית והטורקית, שבה פירטו את הליכי הגשת ההצעה והדרישות, וכן את התנאים הנדרשים שהמועמדות חייבות לעמוד בהם.

זו תהיה הפעם הראשונה שבה המארחות יידרשו לעמוד בקריטריונים ספציפיים הנוגעים לשמירה על זכויות אדם, המבוססות על אמנות האו"ם. מוקדם יותר השנה פרסם משרד זכויות האדם באו"ם דו"ח שפירט "הפרות חמורות של זכויות אדם שבוצעו בין יולי 2015 ודצמבר 2016 בדרום מזרח טורקיה". עם זאת, הממשלה הטורקית ערערה על אמינות הדו"ח.

תאריך היעד להשלמת התהליך והגשת מסמכי המועמדות נקבע ל-27 באפריל 2018. "ההגנה על זכויות אדם וזכויות עבודה היא בעלת חשיבות גבוהה ביותר עבור אופ"א", מסר נשיא הארגון אלכסנדר צ'פרין. "היה לנו מהותי להוסיף סעיפים ספציפיים הנוגעים לכיבוד והגנה על זכויות אדם כחלק מהדרישות מהמדינות הרוצות לארח את התחרויות שלנו. מעתה והלאה, המדינות המגישות מועמדות יידרשו לציית לסעיפים הללו במסגרת הארגון של הטורנירים ומשחקי הגמר".

נשיא אופ"א אלכסנדר צ נשיא אופ"א אלכסנדר צ'פרין | צילום: איי פי נשיא אופ"א אלכסנדר צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות