אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוסיה חסמה את הרשת החברתית הפופולרית בסין WeChat צילום: storyblogger.de

רוסיה חסמה את הרשת החברתית הפופולרית בסין WeChat

הרגולטור הרוסי המפקח על התקשורת במדינה חסם את האפליקציה הפופולרית. ההאשמה הרוסית נגד הרשת נשמעת מעורפל - הפרת החוק בכל הנוגע להפצת מידע באינטרנט

06.05.2017, 14:45 | שירות כלכליסט

הרגולטור ברוסיה האחראי על התקשורת חסם אתמול (ו') את האפליקציה של הרשת החברתית הסינית WeChat של טנסנט - כך עולה מדיווח של "סאות' צ'יינה מורגנינג פוסט" ההמצטט מידע שפורסם באתר של הרגולטור הרוסי.

הרגולטור "רוסקומנאדזור" (Roskomnadzor ) פרסם את המידע באתרו אתמול והוסיף כי הרשת החברתית הסינית הפופולרית יודעה מבעוד מועד על הצעדים שיינקטו נגדה. החברה שמאחורי האפליקציה, טנסנט, אמרה לרויטרס כי היא עורכת כעת בדיקות לגבי הסטטוס של האפליקציה שלה ברוסיה ומקיימת דיונים עם הרשויות הרלוונטיות. 

אפליקציית WeChat, צילום: CCTV אפליקציית WeChat | צילום: CCTV אפליקציית WeChat, צילום: CCTV

על פי "סאות' צ'יינה מורנינג פוסט" הגישה לאפליקציה הוגבלה מתוקף "סעיף בחוק המידע, טכנולוגיות מידע ואבטחת מידע הרוסי". ה"האשמות" נגד הרשת החברתית הסינית, שבגינן ננקטו נגדה סנקציות, נשמעות גם הן מעורפלות - הסנקציות נגד האפליקציה יוחסו לאי יכולתה "להחיל את חובת האחריות החלה על גופים האמונים על הפצת מידע באינטרנט", נאמר בעיתון.

רשתות חברתיות כגון פייסבוק וטוויטר חסומות בסין, ונשיא סין שי ג'ינפינג הביע בבירור ובאופן פומבי את תמיכתו במה שנקרא ריבונות סייבר. מאז הושקה האפליקציה ב-2011, הפכה WeChat לפלטפורמת המובייל לרשתות החברתיות הפופולרית בסין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות