אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנגבי מאשים את כחלון בפיטורי עובדים מרשות השידור: "לא איפשר פריצה של התקציב" צילום: עומר מסינגר

הנגבי מאשים את כחלון בפיטורי עובדים מרשות השידור: "לא איפשר פריצה של התקציב"

מ"מ שר התקשורת טוען כי אינו זוכר חוק שתוקן 8 פעמים לפני שנכנס לתוקף, דוגמת חוק תאגיד השידור הציבורי. הנגבי דיבר בישיבת הוועדה המשותפת לאישור חוק פיצול תאגיד השידור הציבורי

07.05.2017, 11:07 | שחר אילן

מ"מ שר התקשורת צחי הנגבי מהליכוד אומר שאינו זוכר בהיסטוריה הפרלמנטרית של ישראל חוק שתוקן 8 פעמים לפני שנכנס לתוקף, דוגמת חוק תאגיד השידור הציבורי. "אני לא יודע אם יש מקרה כזו בתולדות הכנסת". הוא ציין גם ש"החוק הזה לא מושלם. אולי עוד יהיו תיקונים בעתיד".

הוא הסביר זאת בכך שמלכתחילה חוק שמחסל רשות שידור ציבורית ומקים אחרת הוא חסר תקדים. לדבריו, "אין מחלוקת ולא היתה מחלוקת שאי אפשר היה להותיר את המצב ברשות השידור על כנו מאינספור טעמים ביניהם מעורבות פוליטית, כוחות ארגוניים של 18 ועדים וחוסר יכולת ליעל את המערכת".

קראו עוד בכלכליסט

צחי הנגבי , צילום: תומריקו צחי הנגבי | צילום: תומריקו צחי הנגבי , צילום: תומריקו

הנגבי דיבר בתחילת ישיבת הוועדה המשותפת לאישור חוק פיצול תאגיד השידור הציבורי בראשות ח"כ דוד ביטן מהליכוד. הוועדה החלה לדון היום באישור פיצול התאגיד והקמת תאגיד חדשות נפרד. שני התאגידים צפויים להתחיל לפעול ב-15 במאי כלומר בעוד 8 ימים. החוק אושר במליאת הכנסת בישיבת פגרה חריגה ביום חמישי שעבר בערב. האופוזיציה החרימה את הישיבה בשל ההליך החריג.

הנגבי האשים את שר האוצר משה כחלון בכך שלא נקלטו יותר עובדים מרשות השידור בתאגידים החדשים. "שר האוצר אמר שהוא לא יכול לאפשר פריצה של התקציב. העובדים יפוטרו כי לא מצאנו רוב בכנסת. לכן אנחנו במצב של טרגדיה לאלפי אנשים".

הנגבי הביע תמיכה ביוזמת ח"כ יואב קיש מהליכוד לדחות את פתיחת התאגיד בעוד מספר ימים. לדבריו, "אם הכנסת תתאחד סביב דחייה כזו או אחרת של ימים בודדים מה-15 במאי, מה טוב". לדבריו, ישארו רק 3-4 ימים מיום אישור החוק ועד תחילת השידורים. חשוב שהם לא יעלו עם תקלות".

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד רז ניזרי אמר ש"היועץ המשפטי עו"ד אביחי מנדנבליט סבור שאין מניעה חוקתית לקדם את החוק". לדבריו, היועץ הציב לשם כך מספר עקרונות חוקיים וביניהם ניתוק בין הדרג הפוליטי והמקצועי והטלת מגבלות על סמכויות המנהל הזמני.

יו"ר הועדה ח"כ דוד ביטן אמר שהוועדה תדון בחוק בישיבות מרתוניות עד יום שלישי כולל עד אמצע הלילה, אם הדבר ידרש. ביום רביעי יובא החוק לאישור המליאה בקריאה שניה ושלישית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
עשיתי החוק של אלהרר למה הצבעת בעד פירוק הרשות
כחלון לא היה שר וארדן ולפיד הובילו אותכם לפירוק הרשות .חוק שחוקק בזמן מלחמה !! כן מלחמה כאילו האוייב הוא רשות השידור שהליכוד שלך קרא לו חמס. !! ביום של סגירת הרשות למה לא שמעו אותך ,אומרים שלא הייתה בארץ. כשר תקשורת לא עשית את עבודתך ואתה ציני עלוב שמישים את כולם רק לא את הליכוד. צביעות כבר אמרנו !?!?! צחי אם זה מכבי תל אביב היו שומעים את קולך. אתה רחוק מאוד מאמא גאולה שהיא בן אדם ישר והגון ואני מאחל בריאות למרות מצבה. דרך אגב תיזום חוק חדש ותחזיר את רשות השידור ותחזיר את עובדיו הבייתה.
ישראלי  |  20.05.17
28.
צחי הנגבי ומה עם הקשישים? לא איכפת לך מהם?
פתאום עובדי רשות השוד ששדדו את הקופה הציבורית בעודף עובדים, אבטלה סמויה, החתמת שעון נוכחות בשעות עבודה פיקטיביות, תוכנית משעממות, שידורים חוזרים משנות ה-70. ואז הם מופתעים שרוצים לפטר אותם. מדוע עובדי רשות השידור לא עושים כתבות על מצב הנוראי של הקשישים במדינת ישראל?
דור  |  07.05.17
לכל התגובות