אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי ספורט ורטהיימר תובעים 35 מיליון שקל ממרכנתיל

בעלי ספורט ורטהיימר תובעים 35 מיליון שקל ממרכנתיל

התובעים טוענים למחדלים מצד הבנק שביטל ללא כל הודעה מוקדמת את מסגרות האשראי של חברת ספורט ורטהיימר, דבר שחייב את הקבוצה לפנות מיידית להליך של הקפאת הליכים

07.05.2017, 13:13 | אורנה יפת

רוני ורטהיימר, מבעלי רשת ספורט ורטהיימר, ואשתו ליה, הגישו הבוקר (א) תביעה נגד בנק מרכנתיל דיסקונט, בגובה 35 מיליון שקל. בתביעה שהוגשה לבית המשפט מחוזי לוד, באמצעות משרד עו"ד סיני אליאס ושות', טוענים התובעים למחדלים מצד הבנק שבאו לידי ביטוי "בהחלטתו המקוממת, הנמהרת והבלתי סבירה מיום 19.11.2015 לבטל מיידית, ללא כל הודעה מוקדמת ומהרגע להרגע, את מסגרות האשראי של חברת ספורט ורטהיימר ושל חברת אטלנטיס סוכנויות בבנק, דבר שחייב את קבוצת ורטהיימר לפנות מיידית להליך של הקפאת הליכים". סכום התביעה נקבע על ידי מעריך שווי מטעם התובעים.

ספורט ורטהיימר , צילום: פייסבוק / wertheimer.sport ספורט ורטהיימר | צילום: פייסבוק / wertheimer.sport ספורט ורטהיימר , צילום: פייסבוק / wertheimer.sport

קבוצת ורטהיימר נקלעה לפני כשנה וחצי להליך הקפאת הליכים בעקבות חובות של כ-125 מיליון שקל. במסגרת הקפאת ההליכים נמכרה קבוצת ורטהיימר לקבוצת משקיעים בראשות משה טוקר, שכוללת את יבואני ניו בלאנס ויבואן סאקוני. בני הזוג ורטהיימר ערבו, בין היתר, באופן אישי לחובות החברה לבנק, ובמסגרת הליך ההקפאה ניטלו מהם כל זכויותיהם בחברה בשווי עשרות מיליוני שקלים ובנוסף ברכוש אישי ששוויו הוערך בכ-12 מיליון שקל. בין היתר מכרו בני הזוג את דירתם, בשווי 5 מיליון שקל, ברחוב טבנקין בתל אביב.

על פי כתב התביעה, החלטתו של הבנק "לגדוע את מפעל חייהם של התובעים ולהביא לחורבן חייהם, על ידי ביטול מיידי של מסגרות האשראי, נעשתה תוך הפרה בוטה ומובהקת של חובות האמון של הבנק, תוך הפרה של הוראות ההסכמים הרלבנטים, תוך הפרה והתעלמות של הוראות המפקח על הבנקים, תוך הפרה של הוראות הדין, בחוסר תום לב וברשלנות". בתביעה טוענים בני הזוג ורטהיימר כי החוב של הקבוצה לבנק מרכנתיל הסתכם ב-6 מיליון שקל בלבד, ובגינו היו קיימות לבנק בטוחות "בשווי שעלה על פי ארבעה ויותר על גובה ההתחייבויות שהיו קיימות לטובתו". לטענתם, "מדובר בפרשיה מטלטלת במידת חוסר סבירותה וקיצוניותה, כאשר הבנק הביא, באופן ישיר, לקריסתה הכלכלית של הקבוצה".

מהבנק נמסר כי הוא קיבל את התביעה ולומד אותה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
נוכלות הבנקים
לא כל הבנקים נוכלים, בודדים גם הגונים. אבל הרוב המכריע של הבנקים רואים רק את ערמות השטרות לנגד עינינם ובכיסי בגדיהם. הם לא רואים את האנשים מעבר לשטרות הכסף. יקחו להם יחצנים לכסות את ערוותם וישתילו הודעות ותגובות מבישות כדי להצדיק את עצמם ולנסות להשפיל את מי שאמתחתו אינה ״כבדה״. אין להם בושה בחמדנותם ואין להם בושה בהתנהגותם. כמה בנקאים [שלנו] התנהגו בחוסר יושר בארה׳ב ובכדי לכסות את הנזקים שהם עצמם גרמו לבנק מנסים לנצל את האנשים כאן, ושוב - היחצנים שלהם ימציאו סיפורים להצדיק אותם, ומי שלוקח יחצן כזה הדבר אומר ״דרשני״. משפחת ורטהיימר היא משפחה הגונה וישרה ובגלל חוסר יושר של אותם בנקאים חמדנים והספיחים שלהם גרמו למשפחה שורשית זו לאבד מפעל חיים. מאחלת למשפחה הזו שתצליח בתביעה ויותר מכך - לא מאחלת לבנקאים שגרמו למצב הזו שירבו נחת. כמו שכתבו הקוראים הקודמים : בהנקים הינם מאפיה ממוסדת שפועלות ממניעים לא ישרים.
לי היא מזרחי  |  08.05.17
לכל התגובות