אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקסה של אמזון וגוגל Home? סגן נשיא אפל ממש לא מתרשם צילום: מאור סויסה

אלקסה של אמזון וגוגל Home? סגן נשיא אפל ממש לא מתרשם

פיל שילר, סגן נשיא בכיר לשיווק בענקית האמריקאית, התנגח במוצרי ההפעלה הקולית של מתחריו. בנוסף, הסביר שמשתמשים צריכים גם מסך ביחד עם כלי ההפעלה הקולית, כדי ליהנות משירותי ניווט ומשחקים

07.05.2017, 15:12 | עומר כביר
סגן הנשיא הבכיר של אפל לשיווק בינלאומי, פיל שילר, מתנגח בעוזרים הקוליים של אמזון וגוגל: "אין לי שום דבר נחמד להגיד עליהם".

קראו עוד בכלכליסט

שילר אמר את הדברים בראיון לאתר חדשות הטכנולוגיה ההודי Gadget360, כשנשאל לדעתו האישית לגבי הרמקולים החכמים של גוגל ואמזון. "אני לא רוצה לדבר עליהם ספציפית", אמר. "אמא שלי נהגה להגיד שאם אין לך משהו נחמד להגיד, אל תגיד כלום". הראיון, שהתפרסם אמש (ש'), נערך בעת ביקור של שילר בהודו בסוף מרץ. שילר הגיע למדינה על מנת לחנוך את מאיץ הסטארט-אפים החדש של אפל בבנגלור, שהוקם כחלק מהמאמצים הנרחבים של החברה להגביר את היקף המכירות שלה בהודו.

  

רמקול מבוסס אלקסה של אמזון רמקול מבוסס אלקסה של אמזון רמקול מבוסס אלקסה של אמזון

אף שלא הרחיב בדברים על המוצרים של גוגל ואמזון, התייחס שילר בהרחבה לתחום ההפעלה הקולית. "אנחנו מאמנים בסייען מכוון קול, ולכן השקענו בסירי", אמר. "אבל יש גם עניין בסייענים קוליים טהורים, שלא עושים שימוש במסך, ואנחנו חושבים שיש פעמים שנוח להשתמש בקול כשאי אפשר להשתמש במסך. למשל, אם אתה נוהג ורוצה שסירי תעבוד מבלי להסתכל במסך. או אם אתה בצד השני של החדר ורוצה לבקש מסירי להחליף שיר שמתנגן".

"יש הרבה רגעים כאלו, אבל זה לא אומר שאתה אף פעם לא רוצה מסך. הרעיון שאין מסך לא מתאים להרבה מצבים. למשל, אם אני מחפש הוראות נסיעה, סירי יכולה להגיד לי אותן אבל זה הרבה יותר טוב אם אני יכול לראות מפה. אני מבין את המסלול הרבה יותר טוב. או, למשל, צילום. צילום מחייב מסך. מכשיר בלי מסך לא באמת מועיל כשאנחנו רוצים לשתף תמונות. וכל אפליקציות המדיה החברתית מגדילות את השילוב של תמונות. זה לא עובד נהדר עם עוזר קולי טהור".

"הקטגוריה הכי גדולה שלנו היא משחקים, ועדיין לא ראיתי משחקים קוליים בלבד שכיף לשחק אותם כמו אלו שאני משחק על המסך שלי. עוזרים קוליים הם כלי עצמתי מאוד, והתבונה שלהם רק תגדל. הם יעשו יותר בשבילנו, אבל התפקיד של המסך יישאר מרכזי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות