אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנתח הביוני: כך מסייעים משקפי מיקרוסופט לכירורגים צילום: youtube

המנתח הביוני: כך מסייעים משקפי מיקרוסופט לכירורגים

חברת סקופיס שילבה את משקפי המציאות המוגברת של ענקית התוכנה כדי לסייע למנתחים בניתוחי עמוד שדרה מורכבים. הטכנולוגיה תאפשר ניתוחים יעילים, בטוחים ומדויקים יותר

07.05.2017, 17:15 | ויקי אוסלנדר

משקפי ההולולנס של מיקרוסופט יכולים לשמש עזר עבור רופאים בניתוחי עמוד שדרה. חברת המציאות המוגברת הרפואית סקופיס (Scopis) מגרמניה השיקה פלטפורמה לניווט הולוגרפי בזמן ניתוחים.

קראו עוד בכלכליסט

הפלטפורמה מתקשרת עם המשקפיים של מיקרוסופט כדי להעניק רובד נוסף וירטואלי שכולל נתוני הדמיה שונים (מיקומים אנטומיים ותצוגת עזרי המנתח) על גוף הפציינט כפי שהמנתחים רואים אותו בפועל.

כדי להשתמש בפלטפורמה, על המנתח להרכיב את משקפי ההולולנס שמתקשרים עם המערכת שבנתה סקופיס. המיקום המתוכנן של הברגים בניתוח מוקרן לטווח הראיה של המנתח ומציג לו היכן להשתיל אותם, באיזו זווית ובאיזה אופן. שלטענת סקופיס, הפיתוח יאפשר להפוך את הניתוחים ליעילים, בטוחים ומדויקים יותר. לטענת סקופיס למעלה מ-10,000 ניתוחים ברחבי העולם בוצעו באמצעות פלטפורמות שונות שפיתחה ב-50 מדינות שונות ברחבי העולם.

תצוגת משקפי הולולנס במערכת של סקופיס, צילום: youtube תצוגת משקפי הולולנס במערכת של סקופיס | צילום: youtube תצוגת משקפי הולולנס במערכת של סקופיס, צילום: youtube

בפברואר השנה קיבלה החברה אישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) והרגולטור המקביל בקנדה לפלטפורמת המציאות המוגברת שלה בתחום ניתוחי אף-אוזן-גרון.

תחום הרפואה הינו אחד מאפיקי הפיתוח המרכזיים בתחום המציאות המוגברת עבור חברות רבות, ביניהן ישראליות. ב-2015 מיקרוספט עצמה הדגישה את היתרונות של הולולנס בניתוחים ובלימודי רפואה. חברות טכנולוגיה רבות רואות במציאות המוגברת אפיק פיתוח מרכזי ומוקד צמיחה עתידי, ביניהן פייסבוק, סנאפצ'ט ואחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות