אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיימה תקופת הצינון: הדיזל הגרמני חוזר לארה"ב

הסתיימה תקופת הצינון: הדיזל הגרמני חוזר לארה"ב

כשנה וחצי לאחר התפוצצות פרשת דיזלגייט: 12% מהמכוניות שמכרה פולקסווגן לשוק האמריקאי בחודש אפריל היו בעלות מנועי דיזל

08.05.2017, 08:24 | תומר הדר

שוק הרכב האמריקאי, מקור צרותיה של פולקסווגן בשנתיים האחרונות, שם פרצה פרשת דיזלגייט, נערך לקליטה מחודשת של מכוניות פולקסווגן.

קראו עוד בכלכליסט

עם התפוצצות הפרשה בספטמבר 2015 הרגולטור האמריקאי דרש מפולקסווגן לחדול ממכירת מכוניות בעלות מנועי דיזל, וכעת, בשקט־בשקט, ללא רעש וצלצולים, חוזרת פולקסווגן לשוק מכוניות דיזל בארצות הברית. מדובר בהחדר יחסית שקטה, שלא פורסמה על ידי היצרנית מסיבות מובנות, אך מניתוח נתוני מכירות פולקסווגן ארצות הברית באפריל עולה כי 12% מן המכוניות שהיא מכרה בשוק האמריקאי היו בעלות מנועי דיזל. בפועל מדובר ב־3,196 מכוניות. לפני פרוץ פרשת דיזלגייט תפסו מכוניות הדיזל של פולקסווגן כ־25% מעוגת המכירות.

בספטמבר 2015 התגלה כי פולקסווגן שתלה במכוניות בעלות מנועי דיזל מדגמים מסוימים תוכנה זדונית, שנועדה להתל בבוחני זיהום אוויר ולהפחית את שיעור פליטת המזהמים של המכונית כאשר היא נמצאת בבדיקת זיהום – ולהחזיר את הזיהום לרמה גבוהה עם תום הבדיקה.

ג ג'טה של פולקסווגן. גרסת הדיזל פופולרית בארצות הברית ג

עם התפוצצות הפרשה נגרמו לפולקסווגן הפסדי עתק, החברה עברה משבר אמון, וכמובן נדרשה לתקן ולרכוש בחזרה יותר מ־10 מיליון מכוניות ברחבי העולם, ובהן כ־12 אלף בישראל.

רק בינואר האחרון הגיעה פולקסווגן להסדר עם הממשל האמריקאי לתשלום פיצוי לארצות הברית בסכום של 4.3 מיליארד דולר. מלבד זאת, פולקסווגן ספגה נזקים כספיים בארצות הברית כשנאלצה לרכוש מלקוחותיה בארצות הברית 238 אלף מכוניות בעלות מנועי דיזל מזהמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות