אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן ריאלטי ונדלנס זכו במכרז להקמת 60 דירות בנמל יפו צילום: אוראל כהן

קרן ריאלטי ונדלנס זכו במכרז להקמת 60 דירות בנמל יפו

החברות ישלמו לרשות המקרקעין כ-182 מיליון שקל - פי 6.7 ממחיר המינימום; הן צפויות לבקש להגדיל את מספר היחידות

07.05.2017, 19:18 | ענת דניאלי

קרן ריאלטי (75%) יחד עם חברת נדלנס מקבוצת יצחק לבבי (25%) זכו במכרז רשות מקרקעי ישראל (רמ'"י) להקמת 60 דירות בנמל יפו בסכום של 182.18 מיליון שקל - פי 6.7 ממחיר המינימום. כלכליסט דיווח על הזכייה המסתמנת לפני כשבועיים.

למכרז ניגשו 19 חברות בולטות בענף הנדל"ן, בהן קנדה ישראל, יוסי אברהמי, איילה אגם ואפריקה מגורים. ממוצע ההצעות עמד על לא פחות מ-100 מיליון שקל.

הזוכה במכרז הוא מי שהציע את הסכום הגבוה ביותר - בשונה ממכרזי מחיר למשתכן בהם מציע המחיר הנמוך ביותר הוא הזוכה.

השטח בנמל יפו, צילום: אוראל כהן השטח בנמל יפו | צילום: אוראל כהן השטח בנמל יפו, צילום: אוראל כהן

היזמיות יוכלו לבנות במקום 60 דירות ושטחי מסחר בשטח של 4,745 מ"ר. על פי התב"ע הנוכחית ניתן לבנות בשטח של 4,800 מ"ר עיקרי למגורים או מלונאות ועוד 850 מ"ר לשטחי מסחר. ריאלטי ושותפתה צפויות לנסות ולהגדיל את מספר יחידות הדיור, באמצעות הקלת שבס-כחלון שמאפשרת הרחבת השטח בעד 20% לצורך הגדלת מספר יחידות בפרויקט.

כחלק מחובת המכרז היזמיות שזכו יצטרכו לבנות חניון ציבורי במקום וכן לשמר חלק ממבני הציבור. תנאי נוסף לאישור בנייה של למעלה מ-30% מהיקף הבינוי הוא התקנת רמזורים בצומת הרחובות יפת ויהודה מרגוזה.

השבוע פורסם בכלכליסט כי בשטח המכרז בנמל ישנה מחלוקת בין רשות מקרקעי ישראל שטוענת לפולש שפונה מן המקום ובין ג'ורג' חדד הטוען להיותו דייר מוגן וכי בכוונתו להגיש תביעה בתום המכרז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות