אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות הלאומית להגנת הסייבר רכשה מידע מקספרסקי במיליוני דולרים

בלעדי לכלכליסט

הרשות הלאומית להגנת הסייבר רכשה מידע מקספרסקי במיליוני דולרים

חברת האבטחה הרוסית והרשות חתמו על עסקה במסגרתה תקבל מודיעין שנאסף בידי חוקרי קספרסקי. על פי מקורות בתעשייה מדובר רק באחת מתוך שורת עסקאות שנחתמו בין הרשות ובין חברות פרטיות

08.05.2017, 12:37 | רפאל קאהאן

הרשות הלאומית להגנת הסייבר וחברת אבטחת המידע הרוסית קספרסקי חתמו על עסקה לאספקת מודיעין שמקורו בפעילות החברה, כך נודע ל"כלכליסט" ממקורות בתעשייה. מועד ביצוע העסקה לא ידוע, אך היקפה עומד על מיליוני דולרים. המודיעין שיסופק יאפשר לרשות לקבל מידע איכותי יותר על אירועי סייבר, על פעילות של האקרים וכן על איומים שעשויים לפגוע בגורמים ישראלים.

קראו עוד בכלכליסט

חברת קספרסקי נחשבת כאחת המובילות בעולם בתחומה והיא מחזיקה בצוות מחקר גדול שהו מהמוערכים בשוק. החברה, שחשפה כמה ממתקפות הרשת המתקדמות והמורכבות שגולו עד כה, הוקמה על ידי יוג'ין קספרסקי שממשיך להוביל אותה גם כיום. 

יוג יוג'ין קספרסקי מנכ"ל חברת קספרסקי | צילום: אוראל כהן יוג

רכישה של גישה למודיעין סייבר מחברות פרטיות מתבצעת באופן שוטף בקרב רשויות וארגונים ומדובר בנוהג מקובל. הרשות הסייבר משתמשת במודיעין האמור - שכולל דו"חות מעקב, ניתוח של נוזקות ואינדיקציות למתקפה - לזיהוי איומים קונקרטיים. על פי המידע שנמסר לידי "כלכליסט" הרשות חתמה על הסכמים נוספים עם חברות סייבר אחרות בתחומים שונים.

מעבר למידע מחברות מסחריות, רשות הסייבר גם עובדת בשיתוף פעולה עם גורמי אבטחת מידע נוספים כמוסד, השב"כ, משרד הביטחון וצה"ל. בימים אלו תלויה ועומדת הצעת חקיקה בכנסת שאמורה להסדיר את גבולות הסמכויות של כל גוף. על רקע זה שוגר לפני כשבועיים מכתב על ידי ראשי מערכת הביטחון בו הם מביעים דאגה ותרעומת על העברת סמכויות לידי הרשות.

בדיון שנערך אמש (א') בוועדת מדע וטכנולוגיה של הכנסת הסביר ראש הרשות, בוקי כרמלי ש"מה שהופיע בחדשות לא כצעקתה, המחלוקת עם ראשי המערכות היא לכל היותר לגבי היקף החקיקה". במישור הבינלאומי ציין כרמלי את החשיבות של שיתוף פעולה בין מדינות אודות איומי סייבר קיימים כאשר הקביל את ההדבקות לשפעת, והוסיף כי לצד שיתוף פעולה עם ארה"ב, מתגבש שיתוף פעולה עם מדינות נוספות בתחום הסייבר.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות