אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכלכלה אישרה לקריאה שנייה ושלישית: i24news ישודר בישראל צילום: רמי זרנגר

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה שנייה ושלישית: i24news ישודר בישראל

ערוץ החדשות המשדר בשפה הערבית, האנגלית והצרפתית יוכל כעת להעביר את שידוריו דרך חברות הכבלים והלוויין; בשל הבעלות הצולבת של פטריק דרהי, המועצה לכבלים ולוויין תקבע כללים למניעת ניגוד אינטרסים

08.05.2017, 14:09 | שחר אילן

חברות הכבלים והלוויין יוכלו בקרוב להתחיל להעביר את שידורי ערוץ החדשות הבינלאומי i24news, שמשדר מישראל בשלוש שפות ערבית, אנגלית וצרפתית. זאת, לאחר שוועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (ב') לקריאה שנייה ושלישית את הצעת ח"כ נחמן שי מהמחנה הציוני לתקן את חוק התקשורת, כך שיאפשר להעביר בכבלים ובלוויין גם שידורי חדשות בינלאומיים המופקים בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

עד היום שרר בישראל מצב חוקי אבסורדי שאפשר לכבלים וללוויין לשדר אך ורק ערוצי חדשות בינלאומיים המופקים בחו"ל ומנע את העברת שידורי התחנה המקומית. כתוצאה מכך למשל אין לבתי המלון בארץ אפשרות להשתמש בשירותי i24, מה שיציג לתיירים גרסה ידידותית יותר של החדשות על ישראל. כן נמנעת מדוברי האנגלית, הערבית והצרפתית בישראל האפשרות לצפות בשידורי ערוץ חדשות המתמקד במזרח התיכון.

הבעלים של i24 הוא איש העסקים פטריק דרהי שהוא גם הבעלים של חברת הטלוויזיה בכבלים HOT. את המכשול העיקרי בדרך לאישור החוק הציב משרד המשפטים שביקש להחיל את איסור הבעלויות הצולבות, הנהוג בתקשורת בארץ, גם על רשת חדשות בינלאומית שמשדרת מישראל. בשל הקשר של דרהי ל-HOT ההתנגדות הייתה עלולה לגרום לסיכול המטרה המרכזית של החוק והמשך המצב בו ערוץ i24 עצמו אינו יכול לשדר בישראל.

פטריק דרהי, בעלי i24news, צילום: רמי זרנגר פטריק דרהי, בעלי i24news | צילום: רמי זרנגר פטריק דרהי, בעלי i24news, צילום: רמי זרנגר

יו"ר הועדה ח"כ איתן כבל מהמחנה הציוני דיווח שהפתרון שנמצא היה שהמועצה לשידורי כבלים ולוויין תקבע כללים למניעת ניגוד אינטרסים. תפקיד הכללים יהיה להבטיח את עצמאות מערכת החדשות של הערוץ וכן לוודא שעיקר שידורי הערוץ מיועדים לציבור שמחוץ לישראל. המועצה תקבע את הכללים תוך 4 חודשים מפרסום החוק ברשומות.

יוזם התיקון לחוק, ח"כ נחמן שי, אמר כי בישראל יש אוכלוסייה רחבה, המשוועת לשידורים באנגלית, ערבית וצרפתית ולא מקבלת מענה בסיסי. דבריו, "בשעה בה מתנכלים לבעלי המקצועות העיתונאיים ומורידים עליהם גרזן, חשוב להרחיב את מספר המועסקים וכמות ההפקות בשוק התקשורת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות